BIST7.913,76%-0,82
USD28.9689%0.17
EURO31,1861%-0.16
ALTIN1.866,62%-1.07
Gündem

Cinayetler silsilesinin 1 numaralı firarisi için sürpriz gelişme… Bakanlık da dahil oldu

İşadamı Fehmi Öztürk’ün 50 milyon dolarlık projesinin eski ortakları tarafından kumpas yoluyla dolandırıldığı iddiasıyla başlayan olaylar zinciri sürpriz bir gelişmeyle yeni bir boyut kazandı.

Abone OlGoogle News
12 Ekim 2023 22:17

Fehmi Öztürk adlı müteahhit işadamının 5 yıl önce savcılığa başvurması ile ortaya çıkan 50 milyon dolarlık kumpas olayına ilişkin çok önemli bir gelişme yaşandı.

İki ortak arasında da karşılıklı iddialar mahkemelerde devam ederken 15 Temmuz 2021 tarihinde Fırat Muşlu adlı işadamının koruması Cem Özmüş, Kartal Cevizli sahilinde motosikletten açılan ateş sonucu öldürüldü.

Fırat Muşlu’nun öldürülen eski koruması Cem Özmüş’ün davasında, cinayette adı geçen İhsan Boyabat adlı bir kişi, duruşmasının olduğu sabah Kartal’da silahlı saldırı sonucu öldürüldü.

Savcılık ve polisin yaptığı araştırmada Cem Özmüş’ü Yekta Gözen adlı sabıkalı bir tetikçinin öldürdüğü tespit edildiZanlı Gözen ve yanınd ki yeğeni Deniz Morsümbül’ün cinayet sonrası Arnavutluk’a kaçtıkları ortaya çıktı.

KONUYA BAKANLIK DA MÜDAHİL OLDU

Firari Yekta Gözen’in bulunmasın yönelik başsavcılık marifetiyle yeni bir gelişme daha yaşandı. Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler’ne ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü’ne yazılan yazıda Yekta Gözen’in bulunarak iade talebinin oluşturulması talep edildi.

TETİKÇİNİN YEĞENİ ALMANYA’DA YAKALANDI!

Fırat Muşlu’nun koruması Cem Özmüş’ün öldürülmesinden sonra Yurt dışına kaçan şüphelilerden Deniz Morsümbül bir kaç ay önce Almanya’ya giriş yaparken yakalandı.

Türkiye’ye iade edilen zanlı, Anadolu Adliyesi 15.Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçtiğimiz hafta ifade verdi ve  Cem Özmüş cinayetini tüm detayları ile anlattı

FIRAT MUŞLU, AZMETTİRİCİ İDDİASIYLA İFADE TUTANAĞINDA…

Katil zanlısı Yekta Gözen ile cinayet gecesi beraber olan ve sonrası yurt dışına kaçan Deniz Morsümbül savcılık  ifadesinde cinayeti tüm detayları ile anlattı.

Şüpheli Morsümbül ifadesinde Cem Özmüş adlı korumanın, eski patronu Fırat Muşlu’nun azmettirmesi ile Yekta Gözen adlı tetikçi tarafından öldürüldüğü iddiasını ortaya atttı.

Bu ifadeler savcılıktaki sorgu tutanağında yer aldı.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar