Spor

“Bu güneşe kar dayanmaz”

Galatasaray Başkanı Cengiz'den borç açıklaması

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sarı kırmızılı kulübün DenizBank ile Türk Telekom Stadyumu’nda imzaladığı iş birliği anlaşmasının basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

TFF ve TBB arasında yapılan kulüplerin  borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili anlaşamaya değinen Cengiz, bunun bir an önce  hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Cengiz “”Aslında deniz tükendi. Hiçbir şey göründüğü gibi değil. İnsanlar gülümsüyor, kan kusup ‘kızılcık şerbeti içtim’ diyor. Bütün kulüpler için geçmiş yıllardan gelen borçlar, zorlama bir noktaya ulaştı. Kulüplerimizin ortalama geliri, giderlerinin 4 kat altında. Süper Lig’deki 18 kulübün toplam borcu yaklaşık 15 milyar lira. Toplam geliri bunun 4’te 1’i. Bu kar, bu güneşe dayanmaz, erir. Devletimiz müdahale etti. Devlet zaten yol gösterici, düzenleyici, yapıcıdır ve yardımcıdır.” diye konuştu.

Bu arada muhalefet tarafından kendisine yöneltilen eleştirlerle ilgili soruya da cevap veren Cengiz, Mali Genel Kurul’da ibra edilmemekten endişe duymadığını söyledi.

 

Cengiz “Bizim yönetim olarak en büyük silahımız; doğruluğumuz, açıklığımız ve samimiyetimiz. Hiçbir koltuğa da yapışık değiliz”dedi.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close