Otomobil

W463 özel modelle veda ediyor

Mercedes Benz G-Serisi, W463'ü yeni özel sürüm ile emekli ediyor.

Mercedes, W463 kodlu G-Serisi modelinin üretimini durdurmaya hazırlanıyor. Alman üretici, veda niyetinde bu modelin G350d, G350d Professional ve daha kuvvetli G500 türevlerine Limited Edition adlı özel bir versiyon getirdi. Bu modellerden aracın marka için koduna istinaden sadece 463 adet üretilmesi planlanıyor.

Motor1 Türkiye’nin Mercedes Benz’e dayandırdığı habere göre, 1990’dan beridir piyasada bulunan W463, Limited Edition’ın getirdiği dokunuşlar ile jübile yapıyor.

G350d’ye uygulanan paket Mocha Black adlı metalik siyah rengiyle standart versiyonlardan ayrılacak iken Professional versiyonu bunu Çin Mavisi tonuyla yapacak. V8 motorlu G500 ise Platinum Magno gövde rengiyle sunulacak.

G350d modelinde spor, krom ve paslanmaz çelik gövde paketlerinin yanı sıra AMG alaşım jantları, karartılmış camlar, ısıtmalı ön cam ve elektrikli sunroof sunan Mercedes, daha sağlam duran Professional türevine tavan rayı, yük koruma paketi, ahşap döşeme taban ve arka merdiven gibi detaylar eklemiş.

G500 ise Chrome ve Sports paketlerini yukarıda bahsedilen yük koruma paketiyle birleştiriyor. Mercedes, bu seçenekte ikincil ısıtma, TV ayarlayıcı, ısıtmalı ön cam ve Harman Kardon ses sistemi de sunacak.

Etiket

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close