Manşet

Dikkat! Akit TV’nin son HD frekansı da değişti

1 Aralık’tan itibaren yüksek çözünürlük (HD) kalitesiyle yayın hayatına devam eden Akit TV, 25 Aralık’ta ise SD yayından tamamen ayrılmıştı. Akit TV, 25 Aralıktan itibaren kullandığı HD frekansını da daha etkin izlenim için bir kez daha revize etti. Buna göre Akit TV'yi izlemek için son frekans bilgilerini ayarlamak gerekiyor.

1 Aralık’tan itibaren yüksek çözünürlük (HD) kalitesiyle yayın hayatına devam eden Akit TV, 25 Aralık’ta ise SD yayından tamamen ayrılmıştı. Akit TV, 25 Aralıktan itibaren kullandığı HD frekansını da daha etkin izlenim için bir kez daha revize etti. Buna göre Akit TV’yi izlemek için son frekans bilgilerini ayarlamak gerekiyor.

FREKANS NEDEN REVİZE EDİLDİ

‘Milletçe İzliyoruz’ sloganıyla 2015 yılında yayın hayatına başlayan ‘Türkiye’nin cesur Televizyonu’ Akit Tv, 1 Aralık’tan itibaren HD yayın kalitesine kavuşmuştu..Ancak izleyicilerden gelen ‘Frekansı giriyoruz ancak kanalı bulamıyoruz’ şeklindeki şikayetler üzerine HD frekansı revize edildi.

25 Aralık’ta SD yayından tamamen ayrılan Akit TV, 5 Ocak Cumartesi’den itibaren de HD frekansını terk ediyor. Akit TV’yi izlemek isteyenler, televizyon ya da uydu alıcılarını, revize edilen yani değişen son frekans bilgileriyle uyumlu hale getirmeleri gerekiyor. Son yani revize edilen frekans bilgileri şu şekilde:

Frekans: 12685

Polarizasyon: Yatay

Symbol: 27500

1 Ekim 2018 tarihi itibari ile haber kanalı formatıyla yayın akışını değiştiren Akit TV, Tele Dünya, D-Smart, Tivibu ve Turkcell Tv’de izleyicileri ile buluşuyor..  Gündem ve son dakika haberlerini takip etmek için doğru adres olan Akit TV; ekonomi, spor ve yaşam haberleri izleyicilere dolu dolu bir içerik sunuyor.

Diğer Haberler

15 Yorum

 1. Sayın AKİT TV,
  Frekansınız değiştiğinden beri sizi seyredemiyoruz.Ayar yapılamıyor çünkü.
  Bu duruma bir çözüm getirmelisiniz,
  Saygılarımla,
  Allah’a emanet olun.

 2. Ne bicim is yapiyorsunuz yag izliyemiyok rezerve almiyor?niye bir iki frekansdan yayin yapsaniz cogu luzumsuz tv ler öyle yapiyor.

 3. Mevcut uydu cihazımızla ayar yapılamıyor.SD yayında yaparsanız eskisi gibi daha fazla izleyiciye ulaşırsız,kanaatimce.
  Saygılarımla,

 4. Frekans: 12685

  Polarizasyon: Yatay

  Symbol: 27500
  Bilgileriyle, LG marka tv de kanalı ekledim,
  ancak; AWOX marka tv de kanalı eklediğimde 12 saat devam etti kanalları ekleyemedi, eski kanallar da silindi,
  Ben de, ilk kurulum ayarlarına dönüp AKİT TV hariç diğer kanalları yeniden ekledim.
  Bu böyle olmuyor, düzeltip e postama haber edin, ekleyelim, manşetlerin dili başta olmak üzere izlemeye devam edelim…?

 5. anadoluda bir çok televizyon hd yayınını almıyor.mesela bende akit tv yayını kesildi hd yayınınnın yanında sd yayınıda yapılamazmı bu durumda akit tv de reyting %80 azalır selam ve dua ile

 6. kardeşim benim tv hd değilki sizin kanalınızı seyredeyim ayarlıyorum çıkmıyor sadece hd yayın yapacaksanız sizin kanalınızı seyreden binlerce eski sistem tv si olanlar köyllüler fakir insanlar yeni tv almayamı gitsinler bunları düşünmedinizmi siz

 7. SD yayını tüm Türkiye izleyebiliyordu. HD yayına geçilince uydu alıcıların büyük çoğunluğu SD olması nedeniyle % 90 şimdi akit tv yayınını izlemez oldu. SD yayını da yapılması temennisiyle. İyi yayınlar.

 8. sayın akit yetkilileri biz HD yayınını Alamıyoruz tv miz uyumlu değil eğer SD yayınıda yaparsanız akitTV yi izleriz yoksa izleyemiyoruz hayırlı işler dilerim

 9. yayını izleyemiyorum.derhal bir çare bulunması lazım yaptığınız çok mantiksiz.hd izleyecek sistem yok.alacak parada .sesinizi gevur kısmak istese sizin yaptığınızı yapardı.

 10. Akit tv sibyal gücü diğerlerinden az ki hd de olsa parazitli, sd yoksa sil gitsin demek lazım ama yazık yani sahip çıkmak mümkün olamıyor.

 11. Hangi menfaat düşüncesiyle SD Yayını kaldırdınız,!?. Doğrusu anlayamadım.
  Daha çok seyredilmek istemiyor musunuz.?

 12. iyi aksamlar
  akit tv neden digi türkte yayin yapmiyor oysa akit tv nin eksikligi hisediliyor acaba ileride yayin yapacakmi
  selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close