2.ManşetGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu için yazdığı mektup

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Kurulu'na iştirâk eden Erdoğan, Pınarhisar cezaevinde geçirdiği yıllarda oğlu Bilal Erdoğan'ın mezuniyet töreninde bulunamadığı için kaleme aldığı duygu dolu satırları ilk kez okudu.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Kurulu’na iştirâk eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Pınarhisar cezaevinde bulunduğu senelerde oğlu Bilal Erdoğan’ın mezuniyet törenine katılamadığı için kaleme aldığı duygu yüklü satırları da ilk kez burada okudu.

Başkan Erdoğan’ın, oğlu Bilal Erdoğan için yazdığı mektup şöyle;

“Pınarhisar cezaevinde olduğum dönemde oğlum Bilal Erdoğan’ın İmam Hatip Lisesi’nden mezuniyetine katılamamam nedeniyle bir mektup yazmıştım. Şimdi o mektubu size okumak istiyorum.

‘Sevgili gençler sizin için bugünün ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Yanınızda olduğumu özellikle bilmenizi istiyorum. Yanınızdayım, çünkü ben de sizden birisiyim. İmam hatipliyim. Bu sıfatı hep onurla taşıdım. Bundan sonra da nerede hangi şartta olursam olayım onurla taşımaya devam edeceğim.

Yanınızdayım; çünkü oğlum sizin aranızda, sizden biri. Bu sevinçli ama hüzünlü gününüzü bir kez daha kutluyorum. Hüznünüz, size reva görülen muameleden dolayıdır. Bu benim de bedenimde depreşen bir acıdır.

Şu anda cezaevinde bulunuyor olmaktan daha derin bir acıdır bu. Buraya kadar dayanan sevgili oğullarım kızlarım siz daha acısına da dayanacak yapıdasınız. Arkadaşlarınızın her biri bir yere savrulurken siz buradaydınız, imam hatip lisesindeydiniz. Öyleyse üzülmeyin. Yarına ilişkin umutsuzluğa düşmeyin. Sizler birer meşalesiniz bu karanlık günlerimize. Değerinizi bilin ve koruyun.

Sevgili oğlum, oğullarım, sevgili kızlarım, sevgili gençler sizleri gerçekten çok seviyorum. Ellerinizin sıcaklığını ellerimde hissediyorum. Bir kez daha gününüz mezuniyetiniz hayırlı olsun derken geleceğinizin aydınlık olmasını diliyorum.’ “

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close