2.ManşetDünya

İki Müslüman din adamı linç edildi

Hindistan'ın Carhand eyaletinde iki Müslüman din adamı Hindu grup tarafından linç edildi.

Hindistan’ın Ranchi şehrinde iki Müslüman din adamı, teravih namazının ardından evlerine dönerken Hindu bir grup tarafından linç edildi. 20-25 kişiden oluşan grup kardeş olan iki din adamına sözlü tacizde bulunarak Hindu inancındaki tanrıları öven ifadeler sarf etmelerini istedi. İki din adamı bunu reddettikten sonra grup tarafından saldırıya uğradı.

İnsan hakları avukatı Shadab Ansari konuya dair bazı bilgiler paylaştı. Buna göre teravih namazının ardından evlerine dönmekte olan iki din adamı Mevlana İmran ve Mevlana Ezherul İslam, Hindu bir grup tarafından kıskaca alındı. İki din adamından Hindu inancındaki bir tanrıyı öven “Jai Shri Ram” ifadesini söylemelerini isteyen grup, reddedilmelerinin ardından saldırıya geçti. Ansari’ye göre İmran bölgeden kaçmayı başarırken Ezherul İslam linç edilerek ağır şekilde yaralandı.

Ranchi şehrinin yer aldığı Carhand eyaleti, Hindular ve Müslümanlar arasında bu tür olaylara sıklıkla sahne oluyor. Hindular tarafından saldırıya uğrayan birçok Müslüman daha önce evlerini terk etmek zorunda kaldı.
mepanews

Etiket

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close