Yazarlar

Medyanın algı operasyonları…: Cambaza bak devam ediyor!

Rahmetli Erbakan hocam, “Oğlum, dünyada kaç kuvvet var?” diye sormuştu, okumuş adamlar olarak dedik ki, “üç kuvvet, yasama-yürütme-yargı.”

“Hayır!” dedi, “Dünyayı, dördüncü kuvvet diye gösterilen ama esas olan medya yönetir!”

Medya dün malum baronların elindeydi. Spekülasyonlarla, tehditlerle el değiştirdi. Fakat bir tarafta terazinin dengesi bozuldu farklı bir medya kuruldu.

 Peki, bu medya ne yapıyor, bugün birilerinin kalemşörlüğünü yapıyor. Dün başka kucaktaydılar; bugün başka kucakta…!

Hasan Karakaya’yı da rahmetle anıyoruz aynen böyle söylerdi!

 Yarın devran dönecek ve yine başkalarının kucağına oturup tüfeklerini, toplarını ve tanklarını bize ve size çevirmeyecekler mi?

Cambaza bak devam ediyor

Hocam derdi ki: beceriksiz insanlar her zaman bir cambaz bulup ona baktırırlar!

Bugün de maalesef aynı şeyleri yaşıyoruz. 

Algı operasyonları devam ediyor. 

Günlerdir havanda su dövülüyor. Verilen talimata ve emirlere göre yazılar yazılıyor. 

Amerikan danışmana önce ‘iyi’ deniyor; sonra liderler ‘hayır bu kötü’ deyince aynı kalemler ‘kötü’ diye yazıyor!..

 Ülke ekonomik olarak batıyor elden gidiyor!

15 gün boyunca Brunson aşağı, Brunson yukarı… Bir de baktık ki rahip ülkesine gitmiş!!??

Sonuç: Devletin kaybı trilyonlar!!! 

15 gündür de Kaşıkçı ihaneti “Kaşıkçı cinayeti”. Kaşıkçı geldi, Kaşıkçı öldü, Kaşıkçı gitti… derken yahu ülke elden gidiyor;

Bir de baktık ki eski defterler açılmış andımız ortaya atılmış!!! Daha neler neler…!

Suriye unutuldu…!

 Yarın İran başlar!!!

Kısaca cambaza bak devam eder!

 Peki bu arada neler olur…? 

Hocam derdi ki, eski dönemlerde böyle zamanlarda bu arada da devlet sessiz sessiz birtakım işler görür..!?

Kimse de bunun hakkında bir yorum yapmaz!

Yapamaz da zaten!

Gündem farklıdır çünkü!

Bu arada Türkiye’yi idare edecek sayın seçilmiş başkanımıza bağlı bilim kurulları oluşuyor, asistanlarıma talimat verdim bakın bakalım bizim konularımızla ilgili, tarım, sağlık, turizm, kültür, orman ve çevre ile ilgili atananların ülkeye diktiği bir ağaç, ürettikleri bir ürün veya yazdıkları bir kitap ve liyakatları nedir veya var mı?

Bir buluşları var mı? 

Biyografileri, özellikleri nedir?..

Hani başkanımız diyor ya:

Her şeyde liyakat esastır ahbap çavuş ilişkisi yoktur!

Sayın hocam neden Avrupa’ya gidiyorsunuz diye sual soranlar için açıklıyorum!

Asistanlarından getirdiği cevaplar sonunda sorularımı cevapsız gördüğümde bu ülkede yapacak bir şeyimizin kalmadığını görüp Avrupa’ya sefere gidelim dedik. 

Bu ara Sayın Devlet BAHÇELİ aklıma gelmişti.

«Devlet bey hiç bunları görmüyor mu?” 

Suskunluğu neden acaba?

Birkaç eski bakanın, vekillerin ve akil insanların olduğu bir mecliste konuşma yapmıştım, hazirun;

“Devlet bey’in de sabrı bir yere kadar!”  dediler. 

Milli, yerli, Türk, Müslüman olan bir vatan evladı olarak bir gün çağrılıp da “Sen ne yapıyorsun, ne yazıyorsun, ne üretiyorsun, nasıl yaptın bunları, gel bir fikrini alalım!” diyen olmadığında anlamıştık… Ama biz yaptıklarımızı milletimizin geleceği Allah rızası için yaptığımızdan, şahısların takdirine ihtiyacımız yok buna rağmen sayın Ticaret ve Sanayi Bakanlığı Mevlüt Tüfenkçi ve yıllarca şerefle beraber çalıştığımız abimiz bakanımız Ali Coşkun tarafından 2017’nin tamamlayıcı tıp alanındaki en başarılı bilim adamı ödülünü ellerinden almamız da birilerine mesaj gibiydi ama anlayana!

Hocam derdi ki: oğlum vakti gelmedi!

Vakti gelmeden güneş de doğmaz!

Rusya’daki 20 yıllık eğitim ve çalışmalarımızı 10 yıl boyunca Türkiye’de uyguladık. Sıra Avrupa’daki kardeşlerimizde. Avrupa şubelerimizi açmak ve yerli-milli ruhu ön plana çıkaran seçilmiş başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları üzerine “İhracat Seferberliği” başlatarak ülkemize döviz kazandırmak için özel sektör olmamıza rağmen kurumlarımızda enflasyona dur diyerek %10 indirimi ilk ilan edenlerdeniz!!!

Yeni akit gazetesinde Şevki Yılmaz, Abdurrahman Dilipak, Ali İhsan Karahasanoğlu yanında daha pek çok köşe yazarının ve benim yazdığım yazılardaki tespitlerimiz son birkaç ay içinde dikkate alınsaydı bu son yaşanan olayların hiçbirisi yaşanmayacaktı! 

Gazetecilik ve öngörü milli ve yerli olmak vatana, millete, bayrağa, devlete, dini ve milli değerlere sahip çıkmak budur! Yoksa birilerine tetikçilik yapmak gazetecilik değildir!

Milletimizin umudu giderek tükenmektedir!

Avrupa şubelerimiz için günlerdir Avrupa’dayız. Döndük ve gördük ki, Türkiye›de sabırlar çatlamış, söylediklerimiz ses bulmuş ki, Devlet BAHÇELİ de “Yeter artık!” demiş. 

Siyasi konulara girmiyor ve işimize bakıyoruz!

Halen dini ve milli değerlerimize saldıran medyanın yaptığı programların bir an önce engellenmesini, ülkenin gerçek meselelerinin halli için başta Devlet televizyonu TRT’den başlayarak diğer bütün ulusal ve uydu kanallarındaki gençliğimizi geleceğimizi yok eden; ürettikleri zararlı ruhsal ve bedensel zararları olan başta gazlı içecekler, NBŞ’li gıdaların ve Türk milli örf adet ve geleneklerine uygun olmayan ahlaka mugayir reklamların, her devrin davulunu çalan medya teröristlerinin, gıda teröristlerinin, ilaç teröristlerinin, milleti savaşa sürükleyen silah teröristlerinin tespitini, aziz milletimiz adına başta seçilmiş başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve milli meselelerdeki hassasiyetiyle Türkmen beyi Sayın Devlet BAHÇELİ’ye milletimin bıçağın kemiğe dayandığı ruh halindeki sesi olarak ehemmiyetle arz ediyorum.

Bu tahribatlara bir son verin yeter artık!

Dilinizle söylediklerinizi fiiliyatınızla hayata geçirelim!

Tarih ibretlerle doludur!

Bir gün vaktiniz olmayabilir!

Türk milleti ve Anadolu insanı, liyakatı esas alan devletteki atamalarınızı ve hainlerin en azından devletten uzaklaştırılması ve gereğinin acilen yapılmasını sizlerden bekliyor!

İhaneti ve oyunları görüyoruz!

Bu sebeple…

Ülkemize, liderine, zor zamanlardaki dik duruşlarıyla otoriteye tam destek veren devlet ricaline inancımız tamdır. Seçilmiş liderimizin emir ve görüşleri doğrultusunda biz “vatan, millet, bayrak ve devlet” için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz inşallah. 

Kalan ömrümüzü, Allah’ın emir ve yasakları noktasında yaşayıp, bizi ahirette kurtaracak eserler vererek ve haksızlık karşısında susmadan yaşamaya karar veren gelecek nesillere örnek olabilecek ve alınabilecek bir bilim adamı olarak yazmaya ve üretmeye devam ediyor; durmak yok yola devam diyoruz!!!

Vesselam.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close