Yaşam

Barınaktaki köpeklerin hali hayvanseverleri ayağa kaldırdı!

Edirne'nin İpsala ilçesinde belediyeye ait sokak hayvanları barınma evinde köpeklere olumsuz şartlarda bakılmasına hayvanseverler tepki gösterdi. İddialar üzerine İpsala Belediye Başkanı Kerman'dan açıklama geldi

İpsala Belediyesi’ne ait sokak hayvanları barınma evinde sağlıksız koşullarda bakıldığı iddia edilen köpeklerin görüntüleri, hayvanseverlerin tepkisine neden oldu.

İlçeye 2 kilometre mesafede kurulan ve yaklaşık 30 köpeğin bulunduğu barınaktaki hayvanların olumsuz şartlarda yaşam mücadelesi verdiği öne sürüldü.

Hayvanseverler, birçoğu yaşlı ve hasta olan köpeklere gerekli bakımın yapılmadığını iddia ederek, barınma evinde çektikleri fotoğraf ve videoları sosyal medya hesaplarından paylaşarak, duruma tepki gösterdi.

Vatandaşlar, hayvanların daha hijyenik bir ortamda tutulmalarını ve hastalıklı köpeklerle sağlıklı köpeklerin ayrı yerlerde bakılmalarını istedi.

İPSALA BELEDİYE BAŞKANI KERMAN’DAN AÇIKLAMA

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, barınaktaki köpeklerin birçoğunun hasta ve yaşlı olduğunu belirterek, gerekli mama desteğini verdiklerini söyledi. Kerman, yeni bir barınak kurmak için de çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

 

 

Etiket

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close