Spor

“Şampiyonluk neden olmasın ?”

Trabzonspor’un genç oyuncularından Abdülkadir Parmak, şampiyonluk baskısı hakkında konuştu. Beklentilerin üstünde bir baskı oluşturmadığını dile getiren 24 yaşındaki futbolcu şampiyon olabileceklerini söyledi.

Geçen sezon gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken ve yeni sezona da iyi bir başlangıç yapan Abdülkadir Parmak, Trabzonspor dergisine açıklamalarda bulundu. Takım içinde iyi bir arkadaşlık ortamı olduğunu söyleyen orta saha oyuncusu “Hiçbir kulüpte olmayan bir aile ortamına sahibiz. Hatta takıma geldiğimde oyuncuların kariyerlerine de bakıp egolu olabileceklerini düşünmüştüm ama hiç öyle bir durumla karşılaşmadım. Geçen sezon başarımızın anahtarı sevgi ve saygıydı. Aynı durum bu sezon da devam ediyor.” yorumunu yaptı.

Abdülkadir Parmak, kamp sonrasında yoğun bir maç temposundan geçtiklerini  hatırlatarak, “Hem fiziksel hem de zihinsel olarak çok iyi bir noktaya çıktık. İyi bir takımız. Şu ana kadar da iyi gittiğimizi düşünüyorum. UEFA Avrupa Ligi’nde işler yolunda gidiyor. Lige Kasımpaşa beraberliği ile başlasak da sonrasında toparladık. İnşallah her şey istediğimiz gibi devam eder.” şeklinde konuştu.

Geçen sezon ortaya koydukları performans sonrasında bu yıl beklentilerin arttığına değinen 24 yaşındaki, “Oyuncular olarak beklentileri biliyor ve karşılamak için çok çalışıyoruz. Amacımız geçen sezondan daha iyi bir performans ortaya koymak. Avrupa’da, ligde ve kupada en iyi yerlere gelmeye çalışacağız. Hedefimiz bu.” değerlendirmesinde bulundu.

Genç oyuncu, şampiyonluk beklentisinin üzerinde baskı oluşturup oluşturmadığı yönündeki bir soruya “Şampiyonluk beklentisi benim üzerimde bir baskı oluşturmuyor. Takım olarak iyi futbol oynamaya çalışıyoruz. İşler böyle devam ederse şampiyonluk neden olmasın?” cevabını verdi.

Abdülkadir Parmak, altyapıdan her zaman iyi oyuncular çıktığını belirterek, “Geçen sezon ilk devre hiç süre alamamıştım, hatta ayrılmak gibi bir durumum da vardı. Ancak elime geçen fırsatı iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Hırslı bir yapıya sahibim. Karakterim böyle. Asla vazgeçmem ve teslim olmam. Çok çalıştım ve karşılığını aldım. İnşallah böyle devam eder. Kulübümüzün geleceği adına çok önemli genç oyunculara sahibiz. Hepsinin çok çalışması gerekiyor. Ancak ortada şöyle bir durum var. Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür seviyeyi çok önemli bir noktaya çıkardı. Şimdi altyapıdan çıkan oyuncuları herkes onlarla kıyaslıyor. İnşallah onlar gibi olurlar ama bu kolay değil. Yusuf ve Abdülkadir gibi oyuncular 10 yılda, hatta 20 yılda bir gelir.” ifadelerini kullandı.

Futbolda en büyük hedefinin Trabzonspor’da oynamak olduğunu ve bu hedefine de ulaştığını belirten orta alan oyuncusu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şimdi bu forma altında büyük başarılar yaşamak istiyorum. Bu başarıları elde ettikten sonra da Avrupa’ya gitmeyi düşünüyorum elbette. Zaten bu formaya geç kavuştum, çabuk ayrılamam.”

Abdülkadir Parmak, eski Trabzonsporlu futbolcu Gökdeniz Karadeniz’in hayranı olduğunu belirterek, “Küçükken tüm Trabzonlu çocuklar gibi Gökdeniz Karadeniz hayranıydım. Hepimizin idolü oydu. Yabancı oyunculardan Brezilyalı Ronaldo’yu çok seviyordum. Büyüyünce ve futbolun içine girince Andres Iniesta ve Luka Modric’i büyük bir zevkle takip etmeye başladım.” dedi.

 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close