SporÜst Manşet

Diagne bu kez gidiyor

Senegalli golcü Al Nassr kulübünün yıllık 4,5 milyon Euro’luk teklifini kabul etti.

Galatasaray’ın elden çıkarmaya çalıştığı Mbaye Diagne’nin Suudi Arabistan’a transferi gerçekleşiyor.

Al Nassr kulübünün yıllık 4,5 milyon Euro’luk teklifini kabul eden Senegalli golcünün transferinin hafta sonuna kadar bitmesi bekleniyor.

Alınan bilgiye göre Galatasaray, Diagne’nin satışından 12 milyon Euro gelir elde edecek.

Sarı kırmızılılılar böylece UEFA ile yapılan finansal fair play anlaşmasının şartlarından biri olan transferde artıya geçme zorunluluğunu yerine getirmiş olacak.

Transfer bilançosunda şu an eksi 2 milyon 880 bin Euro’da olan Galatasaray, Diagne’nin satışıyla artıya geçecek.

Böylelikle Radamel Falcao’nun transferindeki bir engel daha ortadan kalkmış olacak.

Diagne’nin satışının gerçekleşmemesi ya da oyuncu satamaması halinde Galatasaray, transfer bilançosunda ekside olduğu için Falcao’yu Şampiyonlar Ligi’nde oynatamayacaktı.

Falaco için Monaco bekleniyor

Galatasaray, Falcao’nun transferini gerçekleştirmek için Kolombiyalı yıldızın takımı Monaco’nun bir golcü daha almasını bekliyor.

Transferde Galatasaray’ın görevlendirdiği Menajer Ahmet Bulut, geçen hafta Sevilla’nın golcüsü Ben Yedder’i kadrosuna katan Fransız ekibinin bu hafta bir golcü transferi daha yapmasının ardından Falcao’nun Galatasaray’a geleceğini söylemişti.

Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak da Falcao’nun transferinin gerçekleşme ihtimalinin yüzde 99 olduğunu açıklamıştı.

Öte yandan Radamel Falcao, Galatasaray’a transferi öncesi sakatlanma endişesiyle Monaco’nun Metz ile yaptığı lig maçında oynamamıştı.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close