2.ManşetSpor

Avcı’dan Orhan Ak açıklaması

Beşiktaş teknik direktörü Abullah Avcı, Nevzat Demir Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Siyah beyazlı takımın gündemini değerlendiren Avcı, sakatlıkları bulunan oyuncuların son durumları hakkında bilgi verirken transferler hakkında da konuştu.

Şenol Güneş’in ardından takımın başına geçen Abdullah Avcı basın toplantısı düzenledi. Nevzat Demir Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını cevaplayan deneyimli çalıştırıcı sakatlık sorunları ve transfer hakkında bilgi verdi.

Bu sezonki şampiyonluk iddiaları hakkında konuşan Avcı, “İmza töreninin üstünden tam 2 aylık bir süreç geçti. O günkü basın toplantısında söylediğim bir şey vardı. Şerefiyle oynamayı ve hakkıyla kazanmayı ilke edinmiş Beşiktaş ile şampiyonluklar kazanmak. O 2 aylık süreçte neler oldu, neler yaptık. Ümraniye ile ilgili birtakım tespitler yaptık. Transferlerle ilgili çalışmalarımız devam etti. Riva ve Avusturya’da bir kamp dönemi yaşandı. Beni mutlu eden şey, oyuncu grubunun yapmak istediklerimize çok istekli yaklaşmaları.” dedi.

Avusturya Kampı’nda birçok oyuncusunun sakatlık sorunuyla uğraştığını dile getiren deneyimli çalıştırıcı, “Gökhan Gönül’ün maçta eli çatladı, Burak Yılmaz’ın maçta ayağı çatladı. Bunlar maçta olan şeyler. Atiba burada uzun süredir olan bir oyuncu, kasık sakatlığını biliyorsunuz. Atiba ve Medel turnuva oynadı. Medel’in maç trafiği çok yoğundu. Karius 2 hafta yok. Burak ve Karius hariç tüm sakat oyuncularımız pazartesiden itibaren bizimle birlikte antrenmanlara çıkacak.” ifadelerini kullandı.

Takımdaki geleceği merak edilen Quaresma sorusuna cevap veren Avcı, “Quaresma ile özel görüşmeler yapıyorum, kendisine şans vermeye devam edeceğiz. Ben Beşiktaş’ın profesyonel bir çalışanıyım ve her çalışandan da maksimum verim almaya çalışıyorum. Beşiktaş’ın geleceği adına yerli bir kaleci yatırımı yapılması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Taraftarların sorun yaşadığı Orhan Ak’ın durumununda değerlendiren Abdullah Acvı, “Orhan Ak ekibimin bir parçası. Elimden geldiğince ondan faydalanmaya çalışıyorum. 3 antrenörüm var, ikisi kulübede olacak. Dönüşümlü olarak 2 yardımcım kulübede, 1 yardımcım tribünde olacak. Maçlara göre bunlar değişecek.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close