2.ManşetSpor

TFF ile Yayıncı Kuruluş arasında yeni anlaşma

Türkiye Futbol Federasyon ile yayıncı kuruluş BeinSports, Süper Lig’in yayın şartlarında uzlaşma sağladı. TFF, önümüzdeki 3 sezon daha Süper Lig maçlarını yayınlayacak BeinSports ile ek maddeler içeren sözleşmeye imza attı.

Türkiye Futbol Federasyonu ile yayıncı kuruluş BeinSports arasında süren yayın şartnamesindeki maddi yaptırımlar konusunda son nokta koyuldu. Taraflar. Önümüzdeki 3 sezon daha Süper Lig maçlarının BeinSports tarafından yayınlanması konusunda anlaşmaya vardı.

Her iki taraf yaptıkları görüşme sonunda, yayın haklarının mali şartlarını güvence altına alınan ek sözleşmede mutabakata vardı.

Konuyla ilgili olarak Türkiye Futbık Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklamada, Yayıncı kuruluş ile 2019-20 yılı için geçerli olan sözleşmemizin ek maddelerini imza altına alacağız ve memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. 2 aylık süre içerisinde seri toplantılar yaptık. Stratejik ortak olarak kabul ettiğimiz beIN Sports ile giderek büyüyen bir çalışma yapmak istiyoruz. Bu anlaşmanın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Yeni anlaşma hakkında değerlendirmede bulunan DIGITURK CEO’su Yousef Al-Obaidly, ““Karşılıklı anlaşmaya varmamız biraz süre alsa da, Digiturk ile beraber tüm taraflar belirsiz ekonomik koşullar altında Türk futbolunun mali geleceğini sağlama almak üzere çaba ve iyi niyet gösterdiler. Bu yeni mutabakat ile tarafların tümünün ilerlemesi için finansal bir istikrar ortamı oluşturulmuştur. Ayrıca TFF’nin ve kulüplerin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan ve mücadele edilmemesi halinde nihayetinde Türk futbolunun ekonomik çöküşüne neden olacak illegal yayınla mücadelede bize destek olma konusundaki kararlılığı bizleri memnun etmiştir. Birkaç hafta süren yoğun müzakere sürecinden sonra, artık Türk futbolunu yurt içinde ve dünya çapında geliştirme ve destekleme misyonumuza tam olarak odaklanabileceğimiz için çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close