Gündem

Mutluyuz gururluyuz

33 saatlik rekor taşınma sonrası İstanbul Havalimanı 148 seferle ilk günü sorunsuz tamamladı. Yabancı misafirler mutlu, yerli yolcular gururluydu

Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na 33 saat gibi rekor sürede tamamlanan büyük taşınma sonrası uçak seferleri planlandığı gibi devam ediyor.
Taşınma sonrası yeni evinden ilk seferini 6 Nisan saat 14.30’da Ankara’ya yapan Türk Hava Yolları (THY) aynı ilk gün iç ve dış hatlarda toplam 148 sefer gerçekleştirdi.
İlk günü sorunsuz şekilde tamamlayan THY gerçekleştiridği 148 seferde 39 bin 800 yolcu uçurdu. 6 Nisan saat 19.00’dan itibaren de Türk özel havayolu şirketleri de İstanbul Havalimanı’ndan ilk seferlerini sorunsuz şekilde gerçekleştirdi.
Dünden itibaren THY ile birlikte İstanbul’a uçuşu bulunan Türk ve yabancı havayolu şirketleri uçuşlarını İstanbul Havalimanı’ndan yapmaya başladı. THY dün yaptığı 307 seferle 65 binin üzerinde yolcu taşıdı.
THY bugün yapmayı planladığı 421 seferiyle 84 bin 733 yolcu taşımayı planlıyor. Seferlerini kademeli olarak arrttıran THY, cuma gününden itibaren yüzde 100 kapasiteyle uçmaya başlayacak.

MUHTEŞEM BİR YER

Dünyayı kıskandıran ve taşınması kısa sürede tamamlanan İstanbul Havalimanı’nda iç ve dış hatlar servisini kullananlar büyük memnuniyet yaşadı. Havalimanını kullanmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten yolcular şunları söyledi:
 Mobilyacı Ercan Gürsoy: Filipinler’den döndüm. Muhteşem bir havalimanı ile karşılaştım. Bu kadar büyük bir tesis ile gurur duydum.
 Eti Defecioğlu: Görevliler bizi bizi karşılayarak yönlendiriyor. Çok güzel bir yapı. Ülkemizde böyle gölkemli yapılar olması gerekiyordu. Bu havalimanımız tüm dünyayı kıskandıracaktır.
 Hollanda’dan gelen güzellik uzmanı Zekiye Bektaş:Amsterdam’dan ailemi görmek için İstanbul’a geldim. Muhteşem bir yapıyla karşılaştım. Türkiye’nin de böyle güzel yapılarla vitrinini gözelleştirmesi çok önemli.
 Hollanda’da solaryum salonu sahibi Hülya Drak: Yıllardır Hollanda’dayım. Hep Atatürk Havalimanı ile gidip geliyordum. Hollanda’ya uçacağım hiçbir sıkıntı yaşamadım. İnsanlar bizi yönlendiriyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close