Dünya

Dünyanın konuştuğu Müslüman idam edildi!

ABD'deki Yüksek Mahkeme, Alabama eyaletinde idam cezasına çarptırılan Müslüman mahkum Dominique Ray'in son anlarında yanında bir imamın bulunması talebini reddetmişti. Bu karardan çok kısa bir süre sonra zehirli iğneyle idam edildi.

ABD’de Yüksek Mahkeme, Alabama eyaletinde idam cezasına çarptırılan Müslüman mahkum Dominique Ray’in son anlarında yanında bir imamın bulunması talebini reddetti. Ray, zehirli iğneyle idam edildi. Amerikan basınındaki haberlere göre, idam sırasında imamın sadece yan odada hazır bulunmasına izin verildi. Ray’in avukatları ise diğer mahkumların idamı sırasında odada bir papazın bulunmasına izin verildiği için Hristiyanlara ayrıcalık tanındığını savunmuşlardı.

HAPİSTE MÜSLÜMAN OLMUŞTU

Alabama Federal Temyiz Mahkemesi, Çarşamba günü idamın geçici olarak ertelenmesini kararlaştırmıştı. Alabama’da eyalet yönetimi karara itiraz etmek için Yüksek Mahkeme’ye başvurmuştu. Yüksek Mahkeme de 4’e karşı 5 oyla “idamsız infazı” onaylamıştı. Amerikan New York Times gazetesinin haberine göre Ray, 20 yıldır cezaevindeydi. 1995’te 15 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz etmekten ve onu öldürmekten idama mahkum olan Ray, hapiste Müslüman olmuştu.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close