DünyaDünya Manşet

DEAŞ o ülkede güçlenmeye başladı

Terör örgütü DEAŞ, Yemen'in Beyda vilayetinde düzenlediği saldırılarla bölgedeki kontrol alanını genişletiyor.

DEAŞ, Yemen’in Beyda vilayetinde düzenlediği saldırılarla bölgedeki kontrol alanını genişletiyor.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Yemen’in orta kesimlerinde yer alan Beyda vilayetinde DEAŞ’e bağlı güçler tarafından hükümet güçlerine yönelik düzenlenen saldırıda çok sayıda kişi öldü ve yaralandı.

Örgüt tarafından Beyda vilayetine bağlı Kayfe beldesindeki Mansur Hadi hükümetine bağlı güvenlik güçlerinin mevzilerine düzenlenen saldırıda çok sayıda asker öldü ve yaralandı.Yerel kaynaklar tarafından yapılan açıklamada ölen ve yaralanan asker sayısına ilişkin bir rakam verilmedi.

DEAŞ YEMEN’DE “GÜÇ TAZELİYOR”

Örgüt, Beyda vilayeti başta olmak üzere ülkenin güneyindeki Aden kentinde düzenlediği bomba yüklü araç saldırıları ve suikastlerle Yemen’deki gücünü pekiştiriyor.

DEAŞ, geçtiğimiz dönemde güneydeki Aden kentinde Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından desteklenen Yemen hükümetine bağlı güçlere yönelik bombalı araç saldırısı düzenlemiş, saldırıda çok sayıda kişi ölmüştü.

Örgüt aynı zamanda susturuculu silah ve el yapımı patlayıcılarla düzenlediği suikastlerle de hükümet güçleri adına çalışan kişileri hedef almayı sürdürüyor.

Yemen, Suriye ve Irak’ta uğradığı ağır yenilgi ve toprak kaybının ardından DEAŞ’in en fazla faaliyet gösterdiği ülkeler arasında. Örgüt aynı zamanda Mısır ve Afganistan’da da etkin olarak saldırılar düzenlemekte. (meopanews)

Etiket

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close