Otomobil

BMW engellileri yarı yolda bıraktı

BMW Türkiye (Borusan) yüzlerce engelliden parasını aldığı otomobilleri teslim edemedi. Kredi çekip, eski araçlarını ucuza satarak para denkleştiren engelli vatandaşlar, mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini bekliyor.

Otomotiv dünyasının Cenevre’de gövde gösterisi yaptığı bu günlerde Türkiye’den sakandal bir haber geldi. Günlük yaşantılarında bir çok zorluklarla karşılaşan engelli vatandaşlar, bu kez de otomotiv devi BMW Türkiye’nin başlattığı kampanyayla mağdur olduklarını iddia ettiler.

BMW Türkiye (Borusan) engelli vatandaşlar için 3.20D model aracında ÖTV muafiyeti yapılacağını duyurmasının ardından, kapora toplamaya başladı. Kaporasını teslim eden engelli müşteriler, araçlarını teslim alabilmek için sıra beklemeye başladı. İlerleyen günlerde satış temsilcileri tarafından aranan müşterilere, araçlarının gümrükte olduğu ve şase bilgilerinin paylaşıldığı, aracın kalan ücretini ödemeleri halinde 1 hafta içinde otomobillerine ulaşabilecekleri bilgisi aktarıldı.

HEM KREDİ ÇEKTİLER HEM DE ESKİ ARAÇLARINI UCUZA SATTILAR

Araçlarını teslim alabilmek için kısa sürelerinin olduğunu belirten engelli müşteriler, haklarını kaybetmemek için eski araçlarını piyasa değerinin altında galericilere satıp, kalan kısmını da kredi çekti. Otomobil ücretini ilgili satıcılara yönlendiren müşteriler, araçlarını teslim alacakları tarihi netleştirdi.

MALİYE İZİN VERMİYOR FARKINI VERİN X1 VERELİM

Otomobillerini teslim alacakları günü heyecanla bekleyen müşteriler, gelen telefonla adeta hayal kırıklığı yaşadı. “Satış yetkilileri, maliye tarıfından sıkıntı çıktı ve ne yazıkki anlaşılan modeli teslim edemeyeceklerini belirtti. Dilenirse ücret iadesi veya 30 bin TL fark ile X1 aracına sahip olabileceklerimizi söylediler. Parayı zaten zar zor kredi çekerek toparladık, Paramın iadesini gerçekleştirseler dahi, ‘aracımı ucuza sattım’ onun zararını kim verecek. Mağduriyetimizin acilen çözülmesini istiyoruz” dedi.

ÇÖZÜM SÜRECİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Konuyla ilgili görüştüğümüz yetkililer ise problemin çözülmesi için çalışmalarının devam ettiğini ve önümüzdeki haftalarda çözüme kavuşturulacağını ümid ettiklerini belirttiler.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close