İmsak:
Güneş:
Öğle:
İkindi:
Akşam:
Yatsı:
Akit HaberHoş Geldin Ya Şehri RamazanOruçABD Başkanı Trump'tan ramazan mesajı: Bunun için dua ediyorum
Oruç

ABD Başkanı Trump'tan ramazan mesajı: Bunun için dua ediyorum

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, hem ABD’deki hem de tüm dünyadaki Müslümanlara bereketli ve huzurlu bir Ramazan temennisinde bulundu. Trump, mesajında "Mübarek Ramazan ayının başladığı bu günde, bu kutsal zamana inananlara rahatlamaları ve inançlarını yenilemeleri için dua ediyorum. Ramazan mübarek olsun." ifadelerini kullandı.

24 Nisan 2020 07:11

ABD Başkanı Donald Trump, mübarek ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Trump mesajında, ramazanın tüm dünyadaki milyonlarca Müslüman için oruç tutarak, Kur'an okuyarak, ihtiyaç sahiplerine yardım ederek ve iyilik yaparak, manevi yolculuklarının amacı konusunda bir tazelenme ve inançlarında güçlenmeleri için fırsat olduğunu belirterek "Bu eylemler, İslam inancının öne çıkardığı barış, nezaket, diğerlerine karşı sevgi ve saygı gibi evrensel değerlerle yakından ilişkilidir." ifadelerini kullandı.

"Ramazan mübarek olsun"

Son aylarda, zor zamanlarda dua etmenin gücünü bir kez daha gördüklerine işaret eden Trump, şunları kaydetti:

"Hem ABD'deki hem de tüm dünyadaki Müslümanlara bereketli ve huzurlu bir ramazan diliyorum. Mübarek ramazan ayının başladığı bu günde, bu kutsal zamana inananlara rahatlamaları ve inançlarını yenilemeleri için dua ediyorum. Ramazan mübarek olsun."

Yorumlar