BIST1.391,06%8.7573
USD8.7352%0.16
EURO10,3733%-0.25
ALTIN495,67%-0.30
Akit HaberGündemMillete parmak sallayıp tehdit eden Kılıçdaroğlu'na tokat gibi cevap
Gündem

Millete parmak sallayıp tehdit eden Kılıçdaroğlu'na tokat gibi cevap

Toplumu kutuplaştırmayı kendine görev edinen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Ülkemizin geleceğini siz tayin edeceksiniz, bu haramzadeler değil" şeklindeki sözlerine tepki gösteren Akşam Gazetesi yazarı Hikmet Genç, "HDP-PKK silahla, Kılıçdaroğlu da halkın yakasına yapışmakla tehdit ediyor" dedi.

Abone OlGoogle News
10 Haziran 2021 09:25

A Haber ekranlarında yayınlanan Memleket Meselesi programında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kutuplaştırıcı bir dil kullanarak söylediği "Ülkemizin geleceğini siz tayin edeceksiniz, bu haramzadeler değil" şeklindeki sözleri tartışıldı.

Bu sözleri yorumlayan Akşam Gazetesi Yazarı Hikmet Genç, "HDP-PKK silahla, Kılıçdaroğlu da halkın yakasına yapışmakla tehdit ediyor" dedi.

Genç, "Neyin ne anlama geldiğini hepimiz biliyoruz. Bu sözlerin ne manaya geldiğini de biliyoruz. 'Haramzade' çok ağır bir hakarettir. Sen nasıl bir siyaset yapıyorsun?" şeklinde konuştu.

Akşam Gazetesi Yazarı Hikmet Genç konuşmasında şunları söyledi:

Bir siyasetçi açısından bu kadar süfli bir siyaset dünya siyasetinde görülmemiştir. AK Parti'ye oy verirseniz iki elim yakanızdadır. HDP-PKK silahla, Kılıçdaroğlu da halkın yakasına yapışmakla tehdit ediyor. Kılıçdaroğlu'nun HSYK, öğretmenler, çiftçilere, memurlara vs. yönelik sözlerinde hakaret, aşağılama, nefret, faşizm var. En son kurduğu cümle ise "Bu haramzadelerle bilmem ne oturup bilmem ne…"

Şimdi bakın Türkçe yazıp çiziyoruz. Neyin ne anlama geldiğini hepimiz biliyoruz. Bu sözlerin ne manaya geldiğini de biliyoruz. 'Haramzade' çok ağır bir hakarettir. Sen nasıl bir siyaset yapıyorsun? Biz yıllardır bir proje üret diyoruz. Sen AK Parti'den de önce deki; 'Sivil anayasaya ihtiyacımız var. Avrupa normlarında sivil anayasa yapmak istiyorum gel oturalım. Bunu doğru yaptın ama bu köprü yetmez şunu da yapalım' böyle bir şey yok. Hakaret, aşağılama, yalan, iftira…

Bu söylediklerimde abartı yok, her söylediğimin arkasındayım. Yerde bir tane fiş görse, bir bakkal fişi görse belge buldum diye koşan bir adamdan söz ediyoruz. 19 yıldır AK Parti iktidarı var normal şartlarda dünyanın herhangi bir yerinde iktidarlar 19 yılda zor duruma düşer, yıpranır ağır bir şeydir. Ama her defasında son 19 yılı saymıyorum ondan öncesi de yok zaten. Son 50 yıldır halk buna tevessül etmemiş aynı şeyleri yapmaya devam ediyorsun burada bir hata var.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar