BIST1.391,06%8.7573
USD8.7352%0.16
EURO10,3733%-0.25
ALTIN495,67%-0.30
Akit HaberGündemTürkiye ile yapılan anlaşma sonrası harekete geçildi
Gündem

Türkiye ile yapılan anlaşma sonrası harekete geçildi

Türkiye ile KKTC arasında imzalanan İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması uyarınca köy yollarının bakım, onarım ve yenilenme çalışmalarına başlandı. KKTC Başbakanı Ersan Saner, "Dünya ekonomileri zordayken bizler ana vatan Türkiye'nin destekleriyle bu işlere dört elle sarılmış bulunmaktayız" dedi.

Abone OlGoogle News
09 Haziran 2021 17:54

KKTC Başbakanı Ersan Saner, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 53 kilometrelik Ziyamet-Dipkarpaz ana yolunun Kaleburnu girişinde başlayan çalışmaları yerinde inceledi.

Temizlik çalışmalarının yapıldığı Kaleburnu girişinde yakın zamanda asfaltlama işleminin de başlaması hedefleniyor.

Başbakan Saner burada yaptığı açıklamada, Türkiye ile imzalanan 4 protokolden birinin kara yollarıyla ilgili olduğunu ve 322 kilometrelik köy yollarının yenilenmesini kapsadığını, buna ilişkin Ankara'da açılan ihalenin tamamlandığını ve ihaleyi kazanan firmanın bugün Ziyamet-Kaleburnu ana yolunda temizlik çalışmalarına başladığını kaydetti.

Hükümet olarak salgın döneminde sağlık koşullarını en iyi noktada tutmaya çalıştıklarını belirten Saner, salgın kaynaklı ekonomik krize rağmen, Türkiye'nin desteğiyle altyapı yatırımlarını güçlendirme çalışmalarını da sürdürdüklerini söyledi.

Başbakan Saner, en kısa zamanda söz konusu yolun "temel atma" töreninin de gerçekleştirileceğini dile getirerek, "Dünyada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kendini bu kadar ciddi şekilde hissettirirken, dünya ekonomileri zordayken bizler ana vatan Türkiye'nin destekleriyle bu işlere dört elle sarılmış bulunmaktayız. Bize her zaman katkı yapan ana vatanımızın Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Yardımcısı Sayın Fuat Oktay'a yürekten teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum" dedi.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar