BIST10.479,16%-1,86
USD32.2638%34.8779
EURO34,9141%41.0067
ALTIN2.429,28%-0.72
Gündem

Dışişleri Bakanlığı'nda atama: Öncü Keçeli sözcü oldu

Dışişleri Bakanlığı'nda sözcülük görevine Öncü Keçeli getirildi.

Abone OlGoogle News
21 Ekim 2023 18:22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde Türkiye Yüzyılı için büyük ve emin adımlar atan hükümetin yeni kabinesinde Dışişleri Bakanlığı'na getirilen Eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan, dünya ve bölge gündeminin ısındığı şu günlerde yoğun ve kritik diplomatik hamlelerini sürdürüyor.

Öncü Keçeli Dışişleri Bakanlığı sözcüsü oldu

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde birçok görevde yer alan Öncü Keçeli, bakanlığının sözcüsü olarak atandı.

Öncü Keçeli kimdir

Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğüne atanan 1978 Ankara doğumlu Öncü Keçeli, Dışişleri Bakanlığındaki meslek hayatına 2005'te başladı.

Yurt dışında Türkiye'nin Washington ve Bakü Büyükelçiliklerinde çalışan Keçeli, son olarak Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Nezdinde Daimi Temsilciliğinde Daimi Temsilci Yardımcısı olarak görev yaptı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğüne atanmadan önce Bakan Özel Müşavirliğinde Elçi-Genel Müdür Yardımcısı olan Keçeli, Ankara'da Bakan Özel Müşavirliği, Müsteşar Özel Müşavirliği, Müsteşar İkili Siyasi İlişkiler Yardımcılığı ve Orta Doğu Genel Müdür Yardımcılığı birimlerinde farklı görevlerde bulundu.

Basın mensubu ve akademisyenlik tecrübesi var

Dışişleri Bakanlığında göreve başlamadan önce basın mensubu ve akademisyen olarak çalışan Keçeli, lisans eğitimini ODTÜ Siyaset Bilimi Bölümü'nde, yüksek lisansını ise University of Kent at Canterbury'de uluslararası ilişkiler alanında tamamladı ve Bilkent Üniversitesi'nde siyaset bilimi doktorası yaptı.

Keçeli'den önce Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü görevini Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi olarak atanan Büyükelçi Tanju Bilgiç yürütüyordu.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar