BIST109.634%0.48
USD6.7678%0.34
EURO7,5833%0.06
ALTIN371,68%1.01
Akit HaberGündem‘9 günde ülkemize karşı her türlü çirkinlik sergilendi’
Gündem

‘9 günde ülkemize karşı her türlü çirkinlik sergilendi’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı harekatı üzerinden Batılı ülkelere tepki gösterdi ve "Son 9 günde ülkemize karşı her türlü çirkinlik sergilendi. dedi.

19 Ekim 2019 16:13

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de düzenlenen toplu açılış töreninde konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Baktık sınır güvenliği tehdit altında kolları sıvadık. "Hangi çılgın bize zincir vuracakmış? Soruyorum, terör örgütleri mi bize zincir vuracakmış, terör örgütleriyle koyun koyuna yatanlar mı bize zincir vuracakmış, ellerinde yüz binlerce masumun kanı olanlar mı bize zincir vuracakmış?

Anlaşılan o ki bunlar Türk milletini tanımıyorlar ama tanıyacaklar. Nasıl bir asır önce istiklal Harbimizde bizi tanıdılarsa bugün de tanıyacaklar. Kıbrıs Harekatı'nda, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı'nda tanıdıkları gibi tanıyacaklar. Ya efendice tanıyacaklar ya derslerini ala ala tanıyacaklar.

Kayseri'den yükselen bu ses inşallah birilerine ders olur. Barış Pınarı Harekatını başlatmamızdan bu yana akılla mantıkla devlet yönetimiyle izah edilmesi mümkün olmayan garip tepkiler var. Söylediğimiz yaptığımız gayet basit. Terör koridoruna izin vermeyeceğiz. Suriyelilerin evine dönmeleri için güvenli şartları sağlayacağız diyoruz.

Son 9 günde ülkemize karşı her türlü çirkinlik sergilendi. Yüzlerdeki maskeler düşünce kimin kim olduğunu gördük. Olmayınca oturup konuşmak üzere ülkemize gelme arzusu belirdi. Suriye meselesinin nasıl bu günlere geldiğini anlattık.

Bölücü terör örgütünün gerçek yüzünü bir kez daha ifşa ettik."

Yorumlar