BIST10.676,65%-1,07
USD32.2273%0.13
EURO34,9565%0.21
ALTIN2.418,47%0.36
Dünya

ABD polisinden Gazze direnişçilerine şafak baskını: Öğrenciler gözaltında

İsrail'in Gazze'de yürüttüğü savaşa karşı ABD üniversitelerinde protestolar sürerken, Los Angeles'taki Kaliforniya Üniversitesi'nde (UCLA) polis baskını yaşandı. Çevik kuvvet, Gazze'yle dayanışma kampını dağıtmak üzere harekete geçti. Kampın etrafındaki barikatlar kaldırıldı, çok sayıda öğrenci gözaltına alındı.

Abone OlGoogle News
02 Mayıs 2024 16:24

Filistin'e destek için çadırların kurulduğu ABD üniversitelerinden biri olan Los Angeles'taki Kaliforniya Üniversitesi'nde (UCLA) polis yığınağının ardından operasyon başladı.

Yüzlerce kasklı polis, öğrencilerin kampın etrafına kurduğu barikatları kaldırıldı. Kamp, dün gece İsrail yanlıları tarafından saldırıya uğramıştı.

Operasyon sırasında polis helikopterleri de çevik kuvvete havadan destek verdi. Yüzlerce polis protesto kampını dağıtmak için harekete geçti.

Çatışma sırasında polisin attığı şok bombaları nedeniyle patlama sesleri duyuldu. Polis baskınında çok sayıda öğrencinin gözaltına alındığı bildirildi.

Direnişe başlayan öğrenciler ise polisin gözüne ışıklar tutarak, ilerleyişlerini engellemeye çalıştı. Kampüsten canlı yayın yapan Sky News muhabiri, öğrencilerin protestoları bitirmeyi düşünmediğini, Gazze'ye olan destekten vazgeçmeyeceklerini, inançlarının güçlü olduğunu vurguladı. 

Uluslarası ajanslar tarafından paylaşılan fotoğraflarda, öğrencilerin ellerine arkadan plastik kelepçe takıldığı görüldü.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar