BIST2.795,06%1,62
USD17.9559%0.20
EURO18,3269%0.09
ALTIN1.031,80%0.86
Eğitim

MEB’den 81 ile genelge! İlkokul, ortaokul ve liselerde kısıtlama kaldırıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarının ardından Milli Eğitim Bakanlığı da (MEB) 81 ile yaz göndererek, yapılacak sosyal etkinliklere, salgının seyrini kontrol altında tutmak için belirlenen kural ve esaslara uygun tedbirler alınarak izin verileceğini açıkladı.

Abone OlGoogle News
05 Mart 2022 11:49

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında okullarda birçok farklı karar uygulamaya geçmişti.

Uzunca bir dönem uzaktan eğitim gören öğrenciler okullarına dönmüş ancak belirli tedbir ve kısıtlamalar kapsamında eğitim görmekteydi.

81 ile yazı gönderildi, yasak kalktı

Bakanlık, maske takma zorunluğunu kaldırmasıyla beraber okullarda da çeşitli kısıtlamaların kalkacağını ifade eden bir açıklama yaptı ve 81 ile gönderdi.

Buna göre:

Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatı birimleri ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılacak sosyal etkinliklere, salgının seyrini kontrol altında tutmak için belirlenen kural ve esaslara uygun tedbirler alınarak izin verileceği ifade edildi.

Etkinlikler 2020’de iptal edilmişti

İşte Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamanın detayları;

Bakanlıkça, illere gönderilen yazıya göre, resmi/özel Okul ve kuramlarda öğrenci, öğretmen ve eğitim kurumu yöneticilerinin katılımı yapılması planlanan il/ilçe, ulusal ve uluslararası düzeydeki sosyal etkinlikler 2020'de tedbiren iptal edilmişti.

Bu kapsamda, Bakanlık merkez teşkilatı birimleri ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılacak sosyal etkinliklere, salgının seyrini kontrol altında tutmak için belirlenen kural ve esaslara uygun tedbirler alınarak izin verilecek.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar