BIST7.913,76%-0,82
USD28.9699%0.17
EURO31,1540%-0.26
ALTIN1.867,19%-1.04
Dünya

Putin öldü mü? Dünyayı sarsan iddia

RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dün gece yarısı kalp krizi geçirdiği ve odasında yerde hareketsiz yatarken bulunduğu iddia edildi. Rusya'da Telegram üzerinden yayın yapan, Kremlin içinden aldığı haberlerle bilinen muhalif yayın General SVR, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dün gece kalp krizi geçirdiğini ve doktorların çabasıyla hayata döndürüldüğünü iddia etti.

Abone OlGoogle News
24 Ekim 2023 11:15

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le ilgili şok iddia. Telegram üzerinden yayımlanan bir haberde Putin'in rezidansında kalbinin durduğu, doktorların yaptığı hızlı müdahale sonucunda Rus liderin hayata döndüğü öne sürüldü.

Odasından düşme sesi gelince...

General SVR'nin iddiasına göre pazar akşamı saat 21.05 sularında rezidansta görev yapan gizli servis yetkilileri, Putin'in odasında bir düşme sesi geldikten sonra odaya girdi.

Yerde ve kasılmış halde bulundu

Ajanların içeride Putin'i yere düşmüş ve kasılmış halde bulduğu, masadaki yiyeceklerin de devrilmiş olduğu belirtildi. Durumu gören ajanların hemen rezidanstaki doktorları göreve çağırdığı, doktorların da Putin'in kalp krizi geçirdiğini belirttiği iddia edildi.

Doktorlar özel odada hayata döndürdü

General SVR'nin iddiasına göre doktorlar, hızlı müdahale ile Putin'in duran kalbini çalıştırdı ve Rus lider rezidansta tıbbi araçlar olan özel bir odaya alındı. Müdahaleden sonra Putin'in bilincinin yerinde olduğu belirtildi.

'Putin sonrası ne yapacağız' toplantısı

Rusya Devlet Başkanı'nın durumunun stabil olduğu ve 24 saat tıbbi gözetim altında tutulduğu yazıldı. General SVR, Putin'in kalp krizinin Rus liderin yakın çevresini ciddi anlamda endişelendirdiğini; bugün Putin'in ölmesi durumunda atılacak durumlara dair bir toplantı yapıldığını belirtti.

General SVR, ayrıca Putin'in son zamanlardaki görüşmelerine "dublörünün" katıldığını iddia etti.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar