• İstanbul 34 8 °C
 • Ankara 6 3 °C
 • İzmir 35 9 °C
  • 19 Şubat 2018
  

  Yeni Asya neden kapatılmıyor ?

  Örgüt propagandasına mani olmak için FETÖ’cü gazete ve televizyonlar kapatıldı. Ancak nurcu maskesi altına gizlenen Yeni Asya Gazetesi adeta FETÖ’nün sözcülüğüne soyundu. Zaman paçavrasının boşluğunu dolduran gazete aynı zamanda Cumhuriyet gazetesi ile de ihanette yarışa girdi.

  15 Temmuz darbe girişiminin ardından terör örgütü propagandası yapan gazete ve televizyonlar tek tek kapatıldı.

  Ancak FETÖ’cü medyayı aratmayan yayınlara imza atan Yeni Asya gazetesine dokunulmadı.

  Gizli hedefleri doğrultusunda Risale-i Nur'u ve Bediüzzaman'ı istismar eden Yeni Asya Gazetesi medyada FETÖ’nün tetikçisi zaman gazetesinin boşluğunu doldurdu.

  Yeni Asya sadece zaman paçavrasını değil, ihanet odağı cumhuriyet gazetesini de aratmadı. Gazete cumhuriyet ile yarışır haberlere imza attı.

  Yeni Asya Gazetesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 17-25 Aralık ihanetinden sonra hükümeti karşısına alarak örgütün yanında yer aldı.

  18 AĞUSTOS
  Darbe girişiminden sonra yayınladıkları kamuoyu bildirisinde  “FETÖ-15 Temmuz bağlantısına ilişkin iddiaların ne kadarı gerçektir, şu aşamada bilmiyoruz. Kimsenin de bildiği kanaatinde değiliz” ifadesini kullandı.

  11 AĞUSTOS
  ETÖ’den FETÖ’ye yazısı ile operasyonları sulandırdı.

  Yüzlerce ifade, onlarca delil varken Yeni Asya, tıpkı Amerikalılar gibi “Delil bekliyoruz” dedi. FETÖ için "Gülen hareketi, Gülen cemaati" diyen gazetenin ama dili bir türlü bu alçakların terör örgütü olduğunu söylemeye varmadı.

  Yeni Asya Gazetesi karikatürlerinde de alçak operasyonlarını sürdürdü. Erdoğan'ı karikatürlerde tutuklanmış, yenilmiş gösterdi, Risale-i Nur'ları çarmıha gerilmiş olarak resmetti.

  FETÖ lehine olan veya olabilecek haberleri algı operasyonları yaparak ballandıra ballandıra aktarıyor bu gazete.

  22-26 TEMMUZ - 2 AĞUSTOS - 8 AĞUSTOS
  OHAL uygulamasını “İnsan Hakları Sözleşmesi Askıda” olarak duyurdu. Darbe hukukundan kurtulalım diyerek OHAL’i eleştirdi.

  10 AĞUSTOS
  16 bin kişi tutuklandı haberinin görselinde başörtülü bir fotoğrafa yer vererek müslümanlar tutuklanıyor algısını oluşturdu.

  14 AĞUSTOS
  Suçsuz insanlar içeride kalmamalı diyerek FETÖ’ye destek çıktı.

  15 AĞUSTOS
  Dini cemaatler incitilmesin başlığı ile cemaatlere yönelik bir savaş var havasını meydana getirdi.

  3 AĞUSTOS
  Mega projelerden olan soman gazi köprüsünü zarar olarak göstererek ihanet odakları ile aynı dili kullandı.

  21 AĞUSTOS
  Suriye’deki PKK uzantısı teröristlere Kürt güçleri olarak nitelendirerek Cumhuriyet gazetesi ile aynı zihniyette olduğunu gösterdi.

  24 AĞUSTOS
  Bu gençlerin suçu ne diyerek FETÖ’cü üniversitelerin kapatılmasına karşı çıktı. (24 ağustos)

  25 AĞUSTOS
  Türkiye'nin terör örgütleri DAEŞ ve PYD'yi silmek için Suriye'ye girmesini hazmedemeyen gazete "Bu tuzaktan derhal çıkalım" manşeti atarak adeta terör örgütlerine arka çıktı.

  Yani resmen Yeni Asya gazetesi, FETÖ gibi davrandı.

  Fetullahçı terör örgütü tarafından finanse edilen Yeni Asya Gazetesinin dağıtımı da uzun süre FETÖ tarafından yapılmıştı.

  Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  Feyzi Arslan 25.12.2017 02:18
  Y eniasya ya yapılan isnatlar, Allah korkusu olmayan cahil hezeyanından başka bir şey değil
  Herhangibirisi 11.11.2017 16:25
  Yeni Asya hiç birinizin yapamadığını elhamdülillah yapmakda kimseyi kandırmaya yanlış bi propaganda yapmaya lüzüm yok.En köklü gazetelerden bi tanesi,bilmiyormu sizin gibi yandaş olup trajı 100.000 binlere çekmeyi.Oluk olul paralar alıp dev bir gazete olmayı.Ama yapmıyor Hak diyor Adalet diyor sizin diyemediğiniz gibi.Çekemiyorsunuz bari gereksiz şeyler yazmayın
  hrn20.06.2017 11:43
  20.06.2017 salı tarihli bugünkü manşetide kayıtlara geçsin
  Selim kaptan 12.04.2017 17:47
  Yeni asya, ne yapacağını şaşırmış bir durumda, Bediüzzaman EuzuBillehiMineşşeytanVesSiyesi demesine rağmen siyasete girerek ve girdiği siyasetle dolaylı olarak CHP ye yardım ederek davasına ihanet etmekte, Mehmet Kutlular böyle değildi ama son 15 yıldır gazeteyi demirelciler ele geçirdi ve Ak Partinin dev projelerini ve bilhassa mütedeyyin kesime getirdiği hizmetlere gözünü kapatarak sadece kendisine gece yapmakta, ha önemli mi hiç önemli değil, şuan yeni asya nın tabanı 2500-3000 arasında ve her geçen gün daha fazla kan kaybetmekte, çünkü gözünü kapayan sadece kendine gece yapar. Allah akıl fikir versin.
  vatandaş 01.04.2017 09:45
  Bir günahkarin suçunu onun ailesine, akrabasına, hatta grubuna teşmil etmek zulümdür. Suçu ispat edilene kadar kişi suçsuzdur. Hak ve hukuk aramak niyetinde olanlar bu şekilde eleştiri almamali.Eğer gerçekten hakkı savunuyor iseniz mağdurların sesi olsaniza. Mazlumların yanında dursaniza. Niye gücü eleştirmiyorsunuz. Neden destek verdiğiniz partinin hatası var mı yok mu diye haber yapmıyorsunuz. Devlet içinde çöreklenen bir örgüt elbette cezasını bulmalı lakin bunların örgütlenmesine göz Yumanlar kim.Benim devletimin parasıyla bunlara kim destek verdi. Bunu niye araştırmiyorsunuz. Neden bunlar sorgulanmiyor. Niçin herkes benim ülkemin idaresini kandırıyor. Feto, eto,PKK ...Benim idarecimi bunlar kandırabiliyor ise normal vatandaşın suçu ne.lutfen sonunda pişman olup yüzünüzü yere eğecek işler yapmayin...

  Son Eklenenler