• İstanbul 34 8 °C
 • Ankara 6 3 °C
 • İzmir 35 9 °C
  • 22 Ocak 2018
  

  Türkiye kan gölüne dönecek Perinçek Savunma Bakanı ve...

  Pentagon görevlisi Michael Rubin skandal bir yazı kaleme aldı. Rubin, Türkiye'nin yakında kan gölüne döneceğini iddia ederek, Perinçek ve Erdoğan üzerinden provakasyon yaptı. Rubin'in yazısı baştan sona Erdoğan nefreti ve Türkiye karalamasıyla dolu.  

  15 Temmuz Darbe girişiminde başarısızlığa uğrayan CIA vazgeçmiş gibi görünmüyor. Şimdi de Türkiye'deki uç noktaları kaşıyarak çatışma çıkartmaya çalışıyor. Bunun için kullandığı en etkili isim de Pentagon görevlisi Michael Rubin oldu.

  ERDOĞAN SİLAH ZORUYLA YAPACAK
  ABD Donanma Akademisi Öğretim Üyesi olan Michael Rubin, American Enterprise Institute'de önceki gün yayımlanan makalesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın anayasayı değiştirerek halk desteğiyle kazanamadığını silah yoluyla kazanmak istediğini ileri sürdü. 15 temmuz darbe girişimin Erdoğan'ı 'Tanrı'nın bir hediyesi' olduğunu öne süren Rubin, Erdoğan'ın darbe girişimini tasfiyeler için bahane olarak kullandığını savundu.

  DOĞU PERİNÇEK SAVUNMA BAKANI KONUMUNDA

  Erdoğan’ın tasfiyelerinden en karlı çıkan grubun, rakipleri de bu sırada devlet kademelerinden elendiği için Doğu Perinçek olduğunu iddia eden Rubin, şöyle devam etti:  

  -“Bugün Perinçek o kadar etkili ki neredeyse gölge Savunma Bakanı konumunda”.  

  TÜRKİYE KAN GÖLÜNE DÖNMEK ÜZERE
  Rubin'in yazısında yer alan iddiaya göre Perinçek Anayasa Değişikliğine izin vermeyecek. Yaptığı açıklamada Erdoğan ile restleşmesinin en önemli adımlarından biri. Rubin Erdoğan ve Putin arasında bir husumet olduğunu öne sürerek "Türkiye’nin kan gölüne dönmek üzere" olduğunu iddia etti.

  Rubin, “Türkiye kesinlikle kan gölüne dönecek.Asıl merak konusu bunun ne zaman gerçekleşeceği ve Erdoğan’ın Perinçek’ten daha hazırlıklı olup olmadığı”diye yazdı.

  GÜLEN KONUSUNDA YETERLİ DELİL YOK

  ABD derin devletinin uzantısı olan Michael Rubin FETÖ'yü aklamaya da çalıştı ve ortaya konan delillerin Fetullah Gülen’in 15 Temmuz’daki darbe girişiminin arkasında olduğuna dair yeterli kanıt oluşturmadığını ileri sürdü. Rubin FETÖ'cülerin itiraflarının ise 'zorla' alındığını iddia etti.

  Erdoğan'ın tasfiye ettiği bazı emniyet müdürlerini “dindar ve Erdoğan destekçisi” olarak adlandıran Rubin, bunların hiçbirinin FETÖ destekçisi olmadığını, o gruba mensup emniyetçilerin çok önce tasfiye olduğunu savundu.

  Yeni atanan emniyet müdürlerini “çoğu aşırı milliyetçi, çok genç ve nispeten tecrübesiz” diye niteleyen Rubin, "Konu, tasfiye edilen emniyet müdürlerinin sadakatsizliği değil Erdoğan’ın onları yumuşak ve orantısız güç kullanmakta isteksiz bulması" diye yazdı.

  ERDOĞAN'IN FAVORİSİ HAYRETTİN KARAMAN

  Rubin, Erdoğan düşmanlığını kustuğu yazısında TÜRGEV'i kalemine doladı. Bu kurum aracılığıyla Erdoğan'ın kendi dini gücünü oluşturduğunu iddia eden Rubin, "Hayrettin Karaman Erdoğan'ın favori dini lideri' diye yazdı.

  MUHAFIZ ORDUSU

  Michael Rubin, iftira ve yönlendirme dolu yazısında öyle AK Parti'nin Osmanlı Ocakları aracılığıyla kendi taraftarlarını silahlandırdığını da öne sürdü. 28 Şubat döneminde görevden alınan ve bu yüzden laiklikten intikam almaya ant içtiğini iddia ettiği Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi'nin askeri danışman olduğunu belirten Rubin, Tanrıverdi'nin başkanı olduğu SADAT’ın Erdoğan’ın İslami Devrimci Muhafız Kuvvetleri halini almaya başladığını ileri sürdü.

  Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  Mehmet İSLAMİ 04.11.2016 09:33
  İşte sıtratejik ortağın Senaryosunu kendisi açıklıyor Başaramdıkları için açıktan deşifre ediyorlar kendilerini Almanyayı Irakı İranı Bulgarı ve diğerlerinikışkırtan kimdi? işte yahudi uşağı abd ve ab Yıllardır söylüyorum şu natoyu atın incirlik ve diğerlerinitemizleyin anytalya ve izmiride Ondan sonra seyreyleyin içlerinde gümbürtüyü Feto geçer tahtlarına Perinçek kafiride bahtlarına çıkacaktır az kaldı Yok olmalarını vaktına

  Son Eklenenler