BIST2.868,44%1,37
USD17.9538%0.04
EURO18,5409%0.02
ALTIN1.031,47%-0.12
Yerel

Kan donduran olay! Baba(!) oğlunun vücudunda sigara söndürdü

Diyarbakır’da vicdansız bir babanın, bir dönem “kişisel ilişki” kararıyla kendisiyle birlikte kalan oğlunun vücudunda sigara söndürdüğü iddia edildi. Baba M.S.O ise rapor tarihlerine dikkat çekerek ''Neden ilk raporda sigara yanığı yok?'' diye sordu. Babanın bu ifadeleri son dönemde yargıda tartışılan ‘’kadının beyanı esastır’’ ilkesini bir kez daha gündeme getirdi.

Abone OlGoogle News
26 Temmuz 2022 14:05

Diyarbakır'da yaşayan anne D.K., velayeti kendisinde olan oğlu İbrahim O.’nun “kişisel ilişki” kararıyla babasında olduğu zaman çocuğunun vücudunda babası tarafından sigara söndürüldüğünü ileri sürdü. Baba ise iddiaları reddederek annenin yaptığı iddia etti.

Diyarbakır'da yaşayan D.K., 2017 yılında eski eşi M.S.O.’dan boşandı. Mahkeme kararıyla ikisi engelli üç çocuğunun velayeti anneye verildi. Mahkeme, velayeti annede olan çocukların “kişisel ilişki” kararıyla babayla görüşmelerini uygun gördü. Anne D.K., 9 yaşındaki işitme engelli oğlu İbrahim O.’nun Temmuz ayında kişisel ilişki kararıyla babasında olduğu sürede, oğlunun beyanıyla eski eşinin çocuğunun vücudunda sigara söndürdüğünü ileri sürdü. Eski eş M.S.O. ise iddiaları reddederek annenin yaptığını iddia etti.

 

“Babam sigara söndürdü”

Temmuz ayı boyunca mahkeme onayıyla kişisel ilişki kararı olduğunu hatırlatan anne D.K., 23 Temmuz’da çocuğunun ikinci eşinin yanına gittiğini iddia etti. D.K., “Saat 17.00 sıralarında eşim aradı. ‘Çocuk geldi’ dedi. Benim büyük çocuğum da bir haftadır babadan kaçarak bana geliyor. Ben büyüğü sandım. ‘Yok, İbrahim gelmiş. Ağlıyor, babama gitmek istemiyorum. Babam beni dövüyor’ Çocuğu aldığım gibi çocuk şubeye götürdüm. Oradan darp raporu aldık. Bu izleri kimin yaptığını sorduğumuzda ‘Babam yaptı’ dedi. İlkin sigara sönüklerini fark etmedim. Üstünde tişört vardı. Doktor raporunda da üstünü tamamen soymadık. Kısmen çıkarttık. Eve getirdim, duş aldırdım. Baktım izler var. Buralarına ne oldu dedim. ‘Babam sigara söndürdü’ dedi” ifadelerinde bulundu.

 

“Yeniden velayet davası açtım”

Eski eş M.S.O ise çocuğun vücudunda sigara izleri varsa bundan haberi olmadığını savundu. M.S.O, “Tam hatırlamıyorum, sanırım üç gün önce annesi tarafından alıkonuldu. Götürüldükten sonra bu çocuk hastaneye götürülüyor. Rapor alınıyor ve vücudunda herhangi bir sigara izi yok. Sigara söndürme olayı varsa anne kendisi yapmıştır. İbrahim ve Mehmet isimli çocuklar benim yanımda. Mehmet iki yıldır annesinin yanına gitmiyor. Kendisi de almıyor. İbrahim’i istemesinin nedeni de şu; çocuk yanımda kaldığı için kendisinin almış olduğu bakıcı ücretini başvurup iptal ettirdim. Kendisi tekrardan bu bakıcı ücretini almak için böyle bir yola başvuruyor. Ayrıyeten yeniden velayet davası açtım. Velayet davasını kaybetmemek için bu tür yollara başvuruyor” şeklinde konuştu.

 
 
 
 

BABA İDDİLARI YAYINLANDI: NEDEN İLK RAPOR’DA SİGARA YANIĞI YOK?

Baba M.S.O iddiaları yalanlayarak, çocuğa sigara basılmasının kendi yanında değil, annenin yanında olduğunu iddia etti. Baba; Çocuğun kendisinin yanından 23 Temmuz’da alındığını sigara yanığı raporunun o gün alınmadığı sadece diz altında bir yere düşme neticesinde bir yara olduğunu ifade etti.

Sigara basılması raporunun ise 24 Temmuz’da Saat:20:00 civarında alındığını ifade ederek, ilk raporda neden sigara yanığının olmamasına dikkatt çekti. Baba M.S.O şimdi konuyu yargıya taşıyacak.

Babanın bu ifadeleri son dönemde yargıda tartışılan ‘’kadının beyanı esastır’’ ilkesini bir kez daha gündeme getirdi.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar