BIST2.372,35%-0,89
USD15.909%0.13
EURO16,8082%-0.34
ALTIN942,56%0.22

Anlamayanları Anlayamıyorum!

Mustafa Albayrak

Abone OlGoogle News
16 Kasım 2021 16:29

Birçoklarının bazı şeyleri neden anlamadığını ya da neden anlamak istemediğini de ben anlamıyorum!

Yoksa merhum Kadir Mısıroğlu’nun dediği gibi açık hava tımarhanesine mi döndük?

Herhalde birbirimizin sözlerini anlamak bu kadar zor olmasa gerek?

Delirdik mi yoksa gerçekten?

O kadar açık, net, aşikâr, sarih bazı yazı ve konuşmaları bağlamından koparıp öyle güzel çarpıtıyoruz ki?

Bunu yapanların bir kısmını tanımasam hepsini hain, sapıttı, menfaatine dokundu vaz caydı vs. diyeceğim ama o kadar iyi tanıdıklarım da bunu yapıyorlar ki?

İnanamıyorum!

Bir şeyi inanarak savunan ve yeni alternatif çözümler getirenlerin sözlerini ya anlamak istemiyoruz ya da gerçekten taş kafalıyız ve anlamıyoruz!

Çok açık diyorum ki; ben falancanın sözlerine katılmıyorum ama onun fikirlerini serbestçe ifadesini savunuyorum yeter ki “ihanet” ihtiva etmesin söyledikleri.

Bunu 2017 referandumunda da söyledim.

Ben kendimi bildim bileli Başkanlık sistemini isteyen ve savunan bir seçmenim, vatandaşım.

Peki, başkanlık sistemini değil de parlamenter yani Başbakanlık hükümet sistemini savunmak ihanet midir?

Asla!

Bir insan seçim barajı kalksın derse hain mi olur?

Vayy sen nasıl Ak Parti’nin istemediği bir şeyi istiyorsun sen gemiden indin mi?

“Yoksa hükümet ve Sayın Erdoğan gidici diye mi böyle yazıyor konuşuyorsun” denilebilir mi?

Bundan bunu mu anlıyorsunuz diyorum bu arkadaşlarımıza?

Burada bir insanın gemiden inip inmediğini ya da davasından vaz geçip geçmediğini veya menfaatini gözeterek bir sonraki seçimlerden desteklediği parti mağlup ayrılırsa ona göre vaziyet alıp almadığını nasıl anlayacağız?

Kim korkak veya tırsak ya da kim cesur ve sebatkâr?

Bir insan davasına, partisine ve liderine sadakat gösterdiği halde iyi niyetle bir teklif getirdiğinde hemen onu “Vay sen nasıl mevcut durumdan farklı bir şey istiyorsun?” deyip hain ilan etmek veya“Aa yenileceğini anladı kılıf hazırlıyor” demek ne kadar aptalca bir duygu?

Erdoğancı ve Ak Partili olduğundan yıllardır şüphe olunmayan insanlardan biri misal ''Başkan veya Cumhurbaşkanı seçildiği anda parti başkanlığından ayrılsın ve bağımsız devam etsin'' derse buna katılmayabilirsiniz (bende iştirak etmiyorum) ama buna “Vay ihanet etti” diyemezsiniz...

Başbakanlık sistemine dönelim ve % 35 bile alsak tüm yetkilerin Başbakana devredildiği yetkisiz ve bütçesiz bir Cumhurbaşkanı olduğu sisteme geçelim biz Ak Parti ve Erdoğan liderliğinde böyle daha çok iktidarda kalırız derse ( bende buna katılmam ) ama hain olmaz kardeşim...

Ülkemiz, şu an diğer Dünya ülkeleri gibi küresel salgın, tıbbi maskeli surat hastalık sebebi ile büyük bir iktisadi dalgalanma içerisinde.

Her ülkede olduğu gibi bizde de iktidarın yıpranması kaçınılmaz.

Ama Türkiye’yi de pratikte Sayın Erdoğan’dan başka bir siyasi lider veya partinin yönetemeyeceğine inanıyorum…

Çünkü muhalefetteki 3 partinin, zımnen veya alenen ama FETÖ ama PKK ile iltisaka girdiği ve ülkemizin en az yarısı tarafından ihanet içerisinde kabul edildiğine inanılıyor.

Binaenaleyh bu üç partinin istediği bir adayın hasbel kader seçim kazanması durumunda bu 3 partice FETÖ ve PKK’nın legalleştirilmek isteneceği Fetullah Gülen’in Türkiye’ye gelip tüm FETÖ’cülerin serbest bırakılacağı…

Öcalan ve Demirtaş’ın serbest bırakılıp PKK’nın yasallaşıp Doğu ve Güneydoğu’daki 18 vilayete demokratik özerklik verileceği…

PYD’ye kurdurulmak istenen Suriye’nin kuzeyinde ki bu PKK/ PYD devletine alan açmak için TSK’nın Suriye’de ki varlığına son verileceği…

Kurulacak olan bu PKK devleti ile ileriki yıllarda demokratik özerklik verilen Güneydoğu ve Doğu vilayetlerimizin birleştirilerek Türkiye’mizin paramparça edileceğine olan inancını bir kişi sarf ederse!

Aslında muhalefetin amacının bu olmadığı ama gelişmelerin bunun önünü açacağı ve devletin ve milletin bekasının tehlikeye düşeceğini…

Bunun muhalefetçe anlaşılamadığını Türkiye’yi 2023 seçimleri neticesinde iç savaş tehlikesinin beklediğini.

Bu kanlı iç savaştan ise en çok muhalefetin zarar göreceğini çünkü devlet ’in çok güçlü olduğunu ve bu iç savaşta bu muhalif kalkışmayı ve onlarla çarpışanları çok acı biçimde ezeceği.

Tüm bunların yaşanmaması için iktidar ile muhalefetin anlaşması gerektiğini söylerse…

Bu kişinin yıllardır da Sayın Erdoğan ve Ak Parti’yi desteklediği biliniyorsa…

Bu kişinin “Aslında Ak Parti’nin kaybedeceğini anladığı ve Gemi den inmeye çalıştığını”iddia etmek nasıl bir ahmaklıktır.

“Benim tuttuğum taraf yine kazanacak ama bu kanlı olacak! İktidar çok güçlü... İsterse sadece HDP’yi değil onlarla iltisak da olduğu için CHP’yi de kapatabilir” demesi…

“Bu böyle olmasın lütfen kendinize gelin ve anlaşın eey muhalefet ve iktidar '' derse... Bu neden Ak Parti’ye ve Sayın Erdoğan’a ihanet olsun?

En fazla yanlış fikir der ve buna iştirak etmediğinizi söylersiniz…

Birileri daha hassas ve ince düşünüyor diye neden hemen yaftalıyor ve art niyet arıyorsunuz?

Bunun iyi niyetle izahını yapmak çok zor…

Ya da zor anlayan bir yapınız var!

Söyleyeceklerim bu kadar…

Mustafa Albayrak

Akit TV köşe yazarı