BIST1.488,21%7.3684
USD7.344%2.49
EURO8,9486%2.74
ALTIN416,78%-0.42
Akit HaberYaşamPapağan 'Paşa' dua ediyor, ilahi okuyor ve zikir çekiyor
Yaşam

Papağan 'Paşa' dua ediyor, ilahi okuyor ve zikir çekiyor

Niğde’de yaşayan Kuddusi Issı, yaklaşık 500 kelime konuşan dua okuyan, ilahi okuyan ve zikir çeken Paşa isimli papağanını 14 yıldır omzunda taşıyor.

Abone OlGoogle News
22 Şubat 2021 15:58

Niğde'nin Bor ilçesinde kuruyemiş dükkanı işleten Kuddusi Issı, “Papağan bizde bir arkadaş bir evlat hayvan sevgisidir. Papağan bağımlılık yapıyor. Aynı zamanda kendisini sevdirmek için bir sürü cilveler yapıyor. Bu bizden vazgeçemiyor biz de ondan vazgeçemiyoruz" dedi.

14 yıldır benimle bir arkadaş bir evlat gibi

"14 yıldır bu papağan benim omzumda geziyor" diyen Issı, "Ben nereye gidersem papağan da geliyor. Sabah kalkınca baba dükkana gidelim, hadi baba eve gidelim. Ayaklarım üşüdü içeri girelim. Bir insanda olması gereken özelliklerin fazlasıyla sadakat, sahiplenme kıskanma özellikleri olan bir ayvan. Aşağı yukarı 500’ün üzerinde kelimesi var. Konuşur sohbet  eder, dua eder, zikir çeker, ilahi okur, bizim için değişik bir hobi. Bir arkadaş. Bir evlat” diye konuştu.

Torunlarımla ilgilendiğim zaman kıskanır

Issı, papağının torunlarını ve eşini kendisinden kıskandığını ifade ederek, “Bazen özellikle söylemesini istediğimiz kelimeler oluyor. Genellikle bizim konuştuğumuz kelimeleri öğreniyor. Küfür etmez. Kendine ait bir dünyası var. Bizim dünyamıza uygun bizimle birlikte kahvaltı yapar, bizimle birlikte yemek yer. İstediğini işaret eder veririz. İlgilenmediğim zaman hemen küser. Torunları mı kıskanır. Torunlarımı sevmemi istemez. Hemen döner ilgilenmez. Veya onlara zarar vermeye çalışır. Eşimle yaklaşmamı istemez. Bu da bizim ailemizin bir ferdi” şeklinde konuştu.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar