BIST9.062,36%-1,28
USD31.215%0.01
EURO33,8720%0.09
ALTIN2.039,95%-0.03
Teknoloji

Alp Havacılık'ın kritik projesi ödül getirdi

Alp Havacılık'ın "Seramik Freze-Yüksek Nikel Alaşımlı Bütünleşik Kanatçıklı Kompresör Disklerinin Frezelenmesi" Projesi, 9. Verimlilik Proje Ödülleri'nin "yerlileştirme" kategorisinde birinci seçildi.

Abone OlGoogle News
29 Ocak 2024 17:15

Alp Havacılık, imalat süreçlerinde uyguladığı "Seramik Freze-Yüksek Nikel Alaşımlı Bütünleşik Kanatçıklı Kompresör Disklerinin Frezelenmesi" Projesi ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 9. Verimlilik Proje Ödülleri 2023'te 596 projenin değerlendirildiği "yerlileştirme" kategorisinde birinci seçildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Alp Havacılık, geliştirdiği bu özgün teknoloji ile bütünleşik kanatçıklı jet motor kompressor nikel disklerini (Ni IBR/Blisk) maliyet ve verim avantajı sağlayacak şekilde üretiyor.

Ödül, Bilişim Vadisi'nde gerçekleşen ödül töreninde, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş tarafından Alp Havacılık Mühendislik ve Tasarım Direktörü Atilla Kaya'ya takdim edildi.

Ödül kapsamında, Eskişehir Model Fabrika tarafından sağlanacak "Öğren-Dönüş Programı" hizmetinden yararlanma hakkı da kazanıldı.

9. Verimlilik Proje Ödülleri 2023'te "AR-GE Verimlilik Projeleri" kategorisinde değerlendirilen, tasarım, üretim, montaj ve test süreçlerinin tamamının Alp Havacılık’ın sorumluluğunda olduğu ve Gökbey Helikopteri motorunda da kullanılan “TS1400 Aksesuar Dişli Kutusu” projesi de ilk 5 proje içerisinde yer alarak teşekkür belgesi ile ödüllendirildi.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar