BIST1.345,15%8.3298
USD8.3778%0.68
EURO10,1159%1.21
ALTIN481,85%1.12
Akit HaberSporGalatasaray'a sürpriz başkan adayı: Resmen açıkladı!
Spor

Galatasaray'a sürpriz başkan adayı: Resmen açıkladı!

Galatasaray'da seçim öncesi adaylar belli olmaya devam ediyor. Sarı Kırmızılılarda, Eşref Hamamcıoğlu başkanlığa adaylığını koydu.

Abone OlGoogle News
08 Nisan 2021 10:26

Sosyal medya hesaplarında yayınlanan bir video ile yapılan açıklamada, Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray camiasının ihtiyaç duyduğu iradeyi yerine getirmek için sorumluluk almaya hazır olduğunu ve Sosyal medya hesaplarında yayınlanan bir video ile yapılan açıklamada, Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray camiasının ihtiyaç duyduğu iradeyi yerine getirmek için sorumluluk almaya hazır olduğunu ve Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığı’na adaylığını koyduğunu belirtti.  Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray’da farklı düşünceleri de önemle dikkate alarak, sevgiyi, saygıyı, birlik ve beraberliği, camia içi barışı tesis etmek, amatör şubelere ve amatör sporculara önem vererek her dalda sportif başarı elde etmek, dengeli ve bağımsız bir mali yapı ile ekonomik olarak düze çıkmak için genç değerleri de içine alan, deneyimli, olgun ve dinamik bir ekiple yola çıktıklarının altını çizdi.

Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray başkanlığına seçilmesi halinde; 

- Spor dünyasında Galatasaray aleyhine oluşturulmaya çalışılan haksız düzene çok kararlı bir şekilde karşı durulacağını, oynanmaya çalışılan oyunları sadece izleyen taraf olmayacaklarını,

- Finansal anlaşma ve düzenlemelerin Galatasaray çıkarları doğrultusunda yeniden gözden geçirileceğini,

- Galatasaray Spor Kulübü Derneği’nin tek taraflı, haksız bir şekilde borçlandırılmasının durdurulacağını,- Galatasaray Spor Kulübü’nün kolektif mülkiyetinin devam ettirileceğini,

- Sportif başarıya bağlı olmadan, çağdaş gelir getirici çalışmalarla Galatasaray markasının her anlamda daha da değerli kılınmasını hedeflediklerini,

- Kurumsal iletişime daha fazla önem verileceğini ve itibarlı bir temsiliyet ortaya koyulacağını,

- Galatasaray’ın tüm değerleriyle birlikte açıklık, netlik, kesinlik, tutarlılık ve itibar odaklı çalışılacağını ve Galatasaray’ın saygın kimliğinin tekrar sağlanacağını özellikle vurguladı.

Eşref Hamamcıoğlu Galatasaray’ın zengin insan kaynakları potansiyeli içinden göreve talip olan, kendi alanlarında yetkin ekip arkadaşlarını önümüzdeki günlerde teker teker tanıtacağını ve Galatasaray’ın ihtiyaç duyduğu çözümlerin yanı sıra, çağdaş ve yenilikçi projelerin de somut bir şekilde ayrıca ortaya konulacağını belirtti.

GALATASARAY’A GÜVEN” sloganı ile seçim kampanyasını başlatan Eşref Hamamcıoğlu, 540 yıllık kökleşmiş bir kültür ve geleneğin içinden doğmuş, 115 yıllık değerli geçmişi olan GALATASARAY SPOR KULÜBÜ’NÜN aşılamayacak hiçbir sorununun olamayacağına inanıyor.

Eşref Hamamcıoğlu kimdir:

Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığı için adaylığını açıklayan Eşref Hamamcıoğlu, 1954 yılında İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi’nin 1974 mezunları arasında yer alan Hamamcıoğlu, 1980 yılında Sorbonne Üniversitesi İşletme bölümünü tamamladı.

Çalışma hayatına hizmet sektörüyle başlayan Hamamcıoğlu, 1981 ile 1992 arasındaTekfen Holding'e bağlı şirketlerde yöneticilik görevlerinde bulundu. 1991-2011 yılları arasında ise, Sodexo'da Kurucu Genel Müdür ve CEO olarak çalışmalar yaptı. 2012 yılından bu yana kendisine ait UP Danışmanlık ve Optimal Yiyecek & İçecek Çözümleri A.Ş. şirketleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Hamamcıoğlu, 1994-1998 yılları arasında Duygun Yarsuvat ve Anıl Büyükeroğlu'nun başkanlıklarında Galatasaraylılar Derneği Yönetim Kurulu'nda ve 2001-2002'deMehmet Cansun'un başkanlık döneminde Muhasip Üye olarak görev yaptı.Eşref Hamamcıoğlu Galatasaray Eğitim Vakfı (GEV) ve 2017-2019 yılları arasındaYönetim Kurulu Üyesi olarak da hizmet verdiği Galatasaray Yardımlaşma Vakfı’na (GSYV) Mütevelli Üye olarak destek ve katkı sunmaya devam ediyor.Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu 2018’de yapılan seçimden bu yana Galatasaray Divan Kurulu Başkanlığı görevini üstleniyordu. 
 Fransızca ve İngilizce bilen Eşref Hamamcıoğlu evli ve bir çocuk babasıdır.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar