BIST1.776,41%12.5373
USD12.3373%2.87
EURO13,9807%3.94
ALTIN713,05%3.30
Akit HaberSiyasetErbakan'dan dikkat çeken üçüncü ittifak çıkışı: İYİ Parti başı çekebilir
Siyaset

Erbakan'dan dikkat çeken üçüncü ittifak çıkışı: İYİ Parti başı çekebilir

Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan, üçüncü bir ittifak kurulursa destek verebileceklerini ve söz konusu ittifakın başını İYİ Parti’nin çekebileceğini belirttiği dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Abone OlGoogle News
25 Kasım 2021 17:46

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, sağ partilerden oluşan üçüncü bir ittifak kurulursa destek verebileceklerini söyledi. Erbakan, bu ittifaka İYİ Parti'nin önderlik edebileceğini de ifade etti.

Erbakan, ittifak konusunda aceleci olmadıklarını söyleyerek, sağ partilerden oluşan üçüncü bir ittifak kurulursa destek verebileceklerini belirtti.

“Sağ partilerin ittifakının başını İYİ Parti çekebilir”

İttifak konusunda aceleci olmadıklarını seçmenin kendilerini her iki ittifaka da yakıştıramadığını söyleyen Erbakan, şunları kaydetti:

“Sağ partilerden oluşan 3’üncü bir ittifaka destek verebiliriz. Herhalde millet, seçmen bizi hiçbir ittifaka yakıştıramıyor. Öyle olunca biz de kendimiz sanki girsek daha avantajlı, etkili olacak gibi düşünüyoruz. Gerçi tabi her siyasi partinin gönlünde yatan odur. Kendi gücüyle, kendi ismiyle. Eğer biz kendimiz girip de kendimiz parti olarak bir başkan adayı çıkaracak olursak o zaman bunun tabi partinin genel başkanı olması son derece doğal. Türkiye’de 24 saat bile uzun bir zaman. Onun için de kesinlikle ittifak yapmayacağız bu bizim kırmızı çizgimiz şu anda doğru olmaz. Dereyi görmeden paçaları sıvamak gibi olur. Onunla ilgili bir 3’üncü ittifak önerisini biz televizyonlarda da, basın toplantılarımızda da ifade etmiştik. Seçmenin sağ partiler olarak nitelendirdiği partilerin bir ittifak çatısı altında bir araya gelmesi. İYİ Parti bunun başını çekebilir çünkü oy oranı bakımından yüksek bir oy oranı, mecliste grubu var. Demokrat Parti, Büyük Birlik Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi, Yeniden Refah Partisi. Böyle bir üçüncü ittifak olması halinde bir sinerji oluşabileceğini ifade etmiştik."

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar