BIST1.391,91%8.6734
USD8.6819%0.47
EURO10,1879%0.61
ALTIN492,15%0.85
Akit HaberSiyaset“3 kulaklı 5 gözlü yaratıklar” sözleri çok konuşulmuştu! Fatih Erbakan’dan yeni aşı açıklaması
Siyaset

“3 kulaklı 5 gözlü yaratıklar” sözleri çok konuşulmuştu! Fatih Erbakan’dan yeni aşı açıklaması

Geçtiğimiz gün mRNA aşılarına ilişkin yaptığı değerlendirmesi çok konuşulan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, koronavirüs aşılarına ilişkin yeni bir açıklamada daha bulundu.

Abone OlGoogle News
15 Eylül 2021 19:33

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, her bireyin herhangi bir tedaviyi reddetme hakkı olduğu gibi aşılanmayı da reddetme hakkı bulunduğunu söyledi.

Erbakan, partisinin genel merkezinde bazı doktorlarla birlikte düzenlediği basın toplantısında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarına ilişkin açıklama yaptı.

“Her birey tedaviyi reddettiği gibi aşılanmayı da reddedebilir”

Aşı, ilaç ve modern tıp karşıtı olmadıklarını belirten Erbakan, "Her bireyin herhangi bir tedaviyi reddetme hakkı saklı olduğu gibi aşılanmayı da reddetme hakkı vardır. Bunu çiğnemek Anayasa'ya, insan haklarına ve bilime aykırıdır. Daha önce gerekli testlerden geçmiş, faz aşamalarını tamamlamış, ruhsatları alınmış, güvenli olduğu ortaya çıkmış olan aşıları çocuklarımıza yaptırdık. Bu noktada modern tıbbın üretmiş olduğu ilaçları kullandık." dedi.

“Danıştay'a başvurduk”

İnsanların dolaylı olarak aşıya zorlanmasının haksız ve hukuksuz olduğunu söyleyen Erbakan, bu konuda resmi adım atarak Danıştay'a başvurduklarını bildirdi.

Antikor düzeyine bakılmadan rastgele aşı yapılmasının bilimsel olmadığını öne süren Erbakan, Kovid-19 varyantlarının ortaya çıkma sebebinin aşılar olduğunu savundu.

“Açıklamalarım çarpıtıldı”

Son günlerde aşıyla ilgili yaptığı açıklamaların çarpıtıldığını ifade eden Erbakan, "mRNA teknolojisini kullanan aşıların hücrenin çekirdeğine etki edip oradaki genetik yapıyı değiştirmesi ve bozması mümkündür." diye konuştu.

Erbakan, bir kişiye iki farklı tür aşının yapılmasının tehlikeli olduğunu iddia etti.

Fatih Erbakan ne demişti?

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, mRNA aşısı olanlar için geçtiğimiz gün, “O insanların yarı insan yarı maymun çocuklar doğurmasına sebep olabilirsiniz. 3 kulaklı 5 gözlü yaratıklar doğmasına yol açabilir.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar