BIST1.414,15%8.7206
USD8.7229%0.02
EURO10,3825%-0.16
ALTIN500,15%0.61
Akit HaberSiyasetEl ense yatan İmamoğlu’ndan Bakan Karaismailoğlu’na hadsiz sözler
Siyaset

El ense yatan İmamoğlu’ndan Bakan Karaismailoğlu’na hadsiz sözler

Başına geçtiği İBB yönetiminde dişe dokunur işler yapmadan el ense yatan CHP’li Ekrem İmamoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Kanal İstanbul’un müsilajı bitireceğine dair yaptığı konuşmaya ilişkin küstah bir çıkışta bulundu.

Abone OlGoogle News
08 Haziran 2021 21:49

İSKİ’nin bütçesini kısarak Marmara’yı pisliğe boğan, İBB koltuğuna oturduğu zaman AK Parti’nin projelerine konarak kendisi yapmış gibi gösteren, olan projeleri de “israf” diyerek eliyle iten ve metro şantiyelerini toprakla dolduran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) CHP’li Ekrem İmamoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na hadsiz ve küstah bir çıkışta bulundu.

İstanbullunun sorunlarına değinmekten ziyade göstermelik projelerle göz boyayıp el ense yatan Ekrem İmamoğlu, Bakan Karaismailoğlu’nun Kanal İstanbul’un müsilajı bitireceğine dair sarf ettiği sözleri kendi çapında ti’ye alan açıklamalarda bulundu.

Şovmen Ekrem yine iş başında

Gazetecilerin, Bakan Karaismailoğlu’nun “Kanal İstanbul deniz salyasını bitirecek” sözlerine ilişkin sordukları, “Ulaştırma Bakanı'nın bir uyarısı oldu. ‘Kanal İstanbul, deniz salyasının ilacı olur’ dedi. Bunu nasıl değerlendirirsiniz” sorusuna cevap veren İmamoğlu, yine reklam kokan ifadeler kullandı.

İmamoğlu yaptığı küstah açıklamada, “Nereden malum oldu bilmiyorum. Biraz malum olmuşa benziyor. Devlet adamları, bilim ile konuşur; dayanakları bilim ile olur. Bir makale mi var, bir araştırma mı var? Bugüne kadar niye böyle bir araştırma yayınlanmadı? Akşamdan sabaha herhalde insan rüyasında görmüştür; sabah da böyle bir şey aklına gelmiştir diye düşünüyorum. Değerli arkadaşlar; mesele, ciddi bir meseledir. Ciddi meseleleri önce bilim ele alır, bir zemine oturur, tartışılır. Bize, varsa bir makale onu, göndersin. Kaldı ki, sabah bu mesajları görünce, kendisine mesaj attım. İstanbul ile almak istediği bilgi, teknik olarak varsa elinde bilgi, ben hazırım. Davet edin, geleyim, dinleyeyim diyerek mesaj attım. Umarım mesajıma döner.” ifadelerini kullanarak kendince Bakan Karaismailoğlu ve sözleri ile alay etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, katıldığı bir televizyon programında deniz salyası (müsilaj) ile ilgili açıklamalarda bulundu. "Karadeniz Marmara'ya göre çok daha temiz. Kanal İstanbul yapıldığında Karadeniz'e akan nehirlerin Marmara'ya karışması söz konusu," diyen Karaismailoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Kanal İstanbul, Marmara'daki deniz salyasını bitirecek”

"Bu da Marmara'daki su kalitesini artırıp deniz salyasını da bitirecek. Manipülasyonlar var; su kaynaklarının etkileneceği söyleniyor. Sazlıdere barajı İstanbul'un %2.8'ine denk geliyor. İstanbul'un su rezervine Kanal İstanbul ile Piriççik ve Kahramadere barajları ile daha fazla katkı sağlayacağız. Toplam maliyeti 15 milyar dolar. Üzerinde 6 köprü var; fiyata bunlar dahil, 5 yılda tamamlayacağız."

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar