BIST1.441,33%8.5153
USD8.5077%0.91
EURO10,2778%1.03
ALTIN499,31%1.58
Akit HaberSiyasetSadettin Tantan'dan Sedat Peker açıklaması: Şifreleri görmediniz mi?
Siyaset

Sadettin Tantan'dan Sedat Peker açıklaması: Şifreleri görmediniz mi?

Eski İçişleri Bakanı ve YURT Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, suç örgütlerine yönelik operasyonları ve kripto vurgunların iç yüzüne ilişkin açıklama yaptı.

Abone OlGoogle News
04 Mayıs 2021 15:28

Tantan, OdaTv’den Hazar Şahsuvar’a, geçtiğimiz günlerde YouTube üzerinden açıklama yaparak eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ı hedefine alan Sedat Peker’in açıklamaları hakkında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Sedat Peker'in “Kendisine saygı duyduğum bazı devlet büyüklerim yapılan haksızlığın farkındayız. Nisan ayında ülkede bir çok değişikliğin olacağını ve benim Türkiye’ye davet edileceğim söylendi” açıklamasına değinen Tantan “Siyasetçinin kirli ve kimliksiz hergün fotoğraflarda ortaya çıkıyor. Tabi onlar siyasetçilerle iç içe oldukları için bildikleri şeyler vardır” dedi.

HEDEFTE KİM VAR?

Peker’in videosunda bulunan ‘Omerta: Suskunluk Yasası’ kitabı ve 3 zarf ile “Konuşurum” tehdidinde bulunduğu iddialarıyla ilgili ise Tantan “Herhalde kendisi de onu ifade ediyor. Mesajının sahibi ise ona kim koruma polisi vermişse, Beykoz ormanlarında o konutu kim vermiş, kim izin vermişse tehdit onadır, başkasına değil” değerlendirmesinden bulundu.

MAFYA, SİYASET, KRİPTO PARA EKSENİNDEKİ KİRLİ İLİŞKİLER NELER?

Kripto vurgunlarıyla ilgili Tantan bu işin yasal alt yapısı olmadığını kaydederek şunları söyledi:

“Dünya dijital sisteme geçiyor. Yasalarda boşluklar var. Bugün yapılması gereken şey kolluk ve istihbarat teşiklatılarının görev tanım ve tariflerini dijital dünyanın ihtiyaçlarına göre yeniden belirlenmesi gerekiyor.”

Kripto para vurgunları kapsamında siyasilerin mafya ile içiçe olduğunu kaydeden Tantan şu ifadeleri kullandı:

"Kripto para vurguncuları, siyasiler ve mafyamsı yapılarla birliktedir. Dikkat ederseniz geçmişte mafyamsı yapılar, şöyle diyelim bir şekilde kullanılan insanlar süreç içerisinde farklı şekillerde kullanıldığı için de o insanlarda kendi ve yandaşlarını geçindirmek için yeniden sahneye çıkartırdılar ve yaşama devam etmek istiyorlar. Bunlar da yasal boşluklardan istifa ederek kendi güçlerini artıemak istiyorlar. bunlar devletin desteği olmadan yurtiçi ve yurtdışında nefes dahi alamazlar."

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar