BIST11.064,85%0,37
USD33.0553%36.0516
EURO36,0376%42.9194
ALTIN2.567,41%0.70
Siyaset

Abdullah Gül çatı genel başkan oluyor iddiası! Resmi açıklama geldi

Gelecek ve Saadet Partisi temsilcileri, "Abdullah Gül 3 partiyi birleştirip başına geçecek" iddiasıyla ilgili açıklama yaptı. İki parti de söz konusu iddianın gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Abone OlGoogle News
17 Haziran 2024 18:09

Ankara kulisleri Abdullah Gül iddiasıyla yeniden hareketlendi.

DEVA, Saadet ve Gelecek partilerinin tek çatı altında birleşmesi konuşulurken yeni partinin liderliğini Abdullah Gül'ün üstleneceği iddiaları gündeme geldi.

Saadet ve Gelecek'ten açıklama

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi'nin birleşeceği, genel başkanlığına da 11'nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün getirileceği iddiası üzerine iki partinin üst düzey isimleri açıklama yaptı.

"Gerçeklik payı yok"

İddialara ilişkin açıklama yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Sunar, söylentilerin gerçeklik payı olmadığını söyledi.

"Kapımız açık, başımızın üstüne"

Yusuf Sunar konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: "Buyursun gelsin, başımızın üstüne. Bizim kapımız herkese açık. Biz zaten Gelecek Partisiyle bir aradayız. Meclis'te grubumuz var. Bizim kapımız açık ama Saadet Partisi'nin kongresi 30 Haziran'da yapılmış olacak. Kongreye tek isimle gireriz diye düşünüyoruz. Söylediğiniz haberle ilgili gerçeklik payı yok."

"Yeni oluşuma göre değerlendirilir"

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Aydın ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bu iddia bize son derece yabancı ve uzak. Abdullah Bey'le yakinen görüşen biriyim. Abdullah Bey'in böyle bir talebi ve niyeti yok. Şu anda böyle somut bir şey yok. Saadet Partisi'ndeki yeni genel merkez oluşumuna göre durum tekrar değerlendirilir."

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar