BIST10.712,34%-0,52
USD32.9456%35.3283
EURO35,2855%41.8099
ALTIN2.459,75%-0.40
Siyaset

Mehmet Haz, Başkan Yılmaz'ın emekli maaşı sözünü sordu

Ak parti Şehitkamil meclis grub başkanvekili Haz, Başkan Yılmaz'ın emekli maaşı sözünü hatırlattı.

Abone OlGoogle News
04 Haziran 2024 19:57

Şehitkamil belediye meclisi 2024 yılı haziaran ayı 1. olağan toplantısı dün gerçekleşmişti. Toplantıya Akparti Şehitkamil meclis grup başkanvekili Mehmet Haz sorduğu sorular ve yaptığı konuşmalarla damga vurdu! 

KÜTÜPHANELERDE ÖĞRENCİLERE VERİLEN KAHVALTI KESİLDİ Mİ?

Akparti Şehitkamil meclis grup başkanvekili Mehmet Haz, Rıdvan Fadıoğlu döneminde uygulanmaya başlanan 11 TL karşılığında günlük 750 öğrenciye sabahları bazı günler çorba, bazı günler ise poğaça, simit, peynir ve çay uygulaması olduğunu, bunun CHP’li Umut Yılmaz döneminde kesildiğini ve yaklaşık 1 ay boyunca öğrencilere verilmediği ancak geçtiğimiz hafta buraya giden belediye başkan yardımcılarına öğrenciler tarafından tepki gösterilmesi üzerine poğaça ikramına başlandığını, bu durumda LGS hazırlık döneminin son 1 ayında öğrencilerin bu hizmetten mahrum kaldığını, uygulamanın poğaça ile de olmasının sevindirici olduğunu, yanlıştan dönminde güzel birşey olduğunu, bari üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin mağdur olmaması temennisini iletti. Umut Yılmaz ise yaz ayına girildiğinden dolayı çorbayı kaldırdıklarını yerine sandviç verildiğini söylerken aradan geçen 1 aylık süreye değinmediği öğrenildi. 

HAZ, EMEKLİLERE VERİLEN SÖZÜ SORDU 

Ak partili Mehmet Haz, 31 Mart yerel seçimlerinin propaganda döneminde Başkan Umut Yılmaz'ın emeklilere verdiği "1 Mayıs'ta Şehitkamil'de yaşayan tüm emeklilerin maaşı asgari ücrete tamamlanacak" sözünü hatırlatarak; " emekliler bayrama giriyor, 1 Mayıs'ta asgari ücrete tamamlanarak alacakları 17 bin küsürü, bu bayramda Şehitkamil de yaşayan 70-75 bin emekli ile yaşlılık aylığı alan emekliler verilen sözün tutulmasını bekliyor. Umut başkana 1 ay avans verdik, hadi 1 Haziran olsun, o da olmadı en azından bayramda alalım diye beklenti içinde olduklarını" ifade etti. Başkan Umut Yılmaz 'ın ise tarih vermeyerek çalışmaların devam ettiğini ifade ettiği öğrenildi. 

FİLİSTİN BAYRAKLI NİKAHI SORDU! 

Akparti Şehitkamil meclis grup başkanvekili Mehmet Haz, geçtiğimiz günlerde Şehitkamil Şehitkamil belediyesi nikah salonunda nikahı kıyılmak üzere sahneye çıkan çiftin Gazze'deli katliama dikkat çekmek için Filistin marşının çalınması ve Filistin bayraklarının olması sebebiyle belediye nikah memurlarına nikahın kıyılmak istenmemesi ve oluşan krize tepki gösteren Haz, "Dünya şuanda Filistin'de, Gazze'de olan katliamı izliyor. 35 bin kişi.. ama malesef bir koşudaki kronometre gibi biz ölenlerin sayısını takip edemiyoruz. Ben 35 bin diyorum ama biz belki buradan çıktığımızda bu sayı 36 bin 37 bin olacak. Bizim şuan gidip oradan savaşacak durumumuz yok ama yapabileceğimiz bazı şeyler var. Avrupa'da yapılan gibi tepki ortaya koyabiliriz. Avrapada protestolar yapılıyor, üniversitelerde protestolar yapılıyor, bizde burada Filistin'e destek için, Gazze'ye destek için birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Ama ne hikmetse Şehitkamil nikah salonunda bir nikah töreni yapılıyor, nikah töreninde arkadaşlar filiztin bayrağı dağıtıyor. Bu gayet masumane. Dünyanın tanımaya başladığı, Birleşmiş Milletlerin tanıdığı bir devlet. Filistin devleti.. ki Cumhuriyet Halk partisi yıllardır bu ülkede biz demokratız, biz insan haklarına saygılıyız, biz herkesin diline, dinine ırkına saygılıyız ve bunları savunma hakkını da veriyoruz diyorsunuz yıllardır. Ama malesef tüm bu bayraklar inmezse biz bu nikahı kıyamayız, bu nikah kıyılmayacak bu bayrakları almazsanız. Gelinle damat Filistin marşı eşliğinde sahneye çıkmak istiyor, bu yasaklanıyor. Tüm protokol 1 Filistin bayrağı için ayaklanıyor. Sonunda nikah kıyılıyor, biz niye başkanım Filistin bayrağına bu kadar tahammülsüzüz?" Şeklinde konuşmasına devam etti. Bunun üzerine başkan Yılmaz, nikahtaki krize değinmezken " Filistin bizim canımızdır, hiçbir canın öldürülmesine buradaki hiçbir insanın vicdanı elvermez, Filistini bombalayan uçakların yakıtının verilmesini burada boykot edelim. Hazır mısınız? Boykot kararı alalım, THY, Opet, Petrol Ofisi hazırmısınız? Hadi samimiyseniz, Cuma günü boykot kararı alalım." Şeklinde cevapladığı öğrenildi.

MAKAM ODASINDAKİ CUMHURBAŞKANI RESMİ NE OLDU?

Başkan Yılmaz, yerel ve sosyal medyaya da gündem olan makam odasındaki Atatürk portresine değinerek odaya bazıları beğendi bazıları beğenmedi bir Atatürk portresi çizdirildiğini Akparti grubuna bakarak sizin Genel başkanınız olabilir ama bizimde cumhurbaşkanımız, biz cumhurbaşkanımıza saygılıyız onun portresini de arka duvardan yan duvara aldıklarını ifade etti.

BİR SONRAKİ BİRLEŞİM 7 HAZİRAN'DA!

17 maddedinin oy birliği ile kabul edildiği birleşim 7 Haziranda devam edileceği duyurularak oturum sona erdi.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar