BIST10.479,16%-1,86
USD32.2537%34.8821
EURO34,9001%40.9795
ALTIN2.428,93%-0.74
Siyaset

Erdoğan'dan net mesaj: Biz bitti demeden bitmez

Partisinin grup toplantısında konuşan ve değişim mesajı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz bugünlere bir anda gelmedik" diyerek AK Parti tabanına ve seçmenine net mesaj verdi.

Abone OlGoogle News
17 Nisan 2024 13:12

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geride kalan yerel seçimlerin ardından partisinin grup toplantısında konuştu.

Grup toplantısında önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Küçük hesapların peşinde koşanların oyununa gelmeyeceğiz." diyerek şu ifadelere yer verdi;

"Mazlumları asla hayal kırıklığına uğratmayacağız"

"Dünyanın dört bir yanındaki mazlumları asla hayal kırıklığına uğratmayacağız. Önümüzdeki dönemi bir şahlanışın dönüm noktası haline getireceğiz. AK Parti bu ülkenin ve milletin partisi olmayı, gönül coğrafyasındaki yüz milyonların umudu olmayı sürdürecektir. Aziz milletimizin takdiriyle daha nice yıllar boyunca Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz. Bundan hiçbir parti mensubumuzun şüphe duymamasını istiyorum.

"Bu noktaya düşe kalka geldik. Biz bu noktaya yenilgi yenilgi büyüyerek geldik"

Bu hareketin, bu partinin temelinde ismi bilinen ya da bilinmeyen binlerce fedakarın emeği var, alın teri var. Biz dikensiz bir gül bahçesinde de yürümüyoruz. Bu noktaya düşe kalka geldik. Biz bu noktaya yenilgi yenilgi büyüyerek geldik. İşkencelerden geçtik, hapislerde yattık, darbeler yedik. Partilerimiz kapatıldı, haksızlığa, hukuksuzluğa ve zorbalığa uğradık. Ama asla umutlarımızı kaybetmedik.

"Gençler iman varsa imkan vardık dedik"

Gençler, iman varsa iman vardır dedik. Kalktık ve yolumuza karanlıkta devam ettik. Şimdi bakıyorum AK Parti'nin son yerel seçimde aldığı oy oranı üzerinden bir taraf sevinç çığlığı atıyor bir taraf da karamsar tablo yürütüyor.

Bunlar AK Parti'nin nasıl bir parti olduğunu anlamamışlar. Bunlar nerede nasıl geldiğimizi, nereye yürüdüğümüzü anlamamışlar. Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez. Bu ülkenin en dinamik partisiyiz, üye sayısı olarak Türkiye'nin en büyük partisiyiz.

"Biz mesajı okuruz, düzeltir yola tekrar koyuluruz"

Biz seçmenin mesajını doğru okuruz, arızaları düzeltir tekrar yola koyuluruz. Kimse farklı hevesler peşinde koşmasın, biz buradayız. En güçlü halimizle ayaktayız. Bu seçim sonuçlarını fırsat bilerek AK Parti'yi yıpratmaya kalkışanları da gayet iyi biliyoruz. Eleştiri tamam ama AK Parti'yi eleştiri ya da özeleştiri maskesi altında hırpalamaya kalkışanlara asla müsaade etmeyiz.

"AK Parti'ye ayar vermeye kalkanlara rıza göstermeyiz"

AK Parti'ye ayar vermeye kalkışanlara rıza göstermeyiz. Partimizin ilgili kurulları her türlü detayı inceliyor. Şahsi ikbal devşirme emelleri olanlara ekmek çıkmaz. Bakanlarımız, teşkilatlarımız olarak halkın içine gireceğiz, milletimize hizmeti sürdüreceğiz. Başkaları ne yaparsa yapsın biz işimize bakacağız.

Menzile kilitlenmiş ok misali hedeflerimize odaklanacağız. Bu harekette şımarıklık olmaz. Milletin değerlerinden kopma asla olmaz. Aynı zamanda bu harekette yeise yer yoktur. Bu harekette umutsuzluğa yer yoktur. Bu hareket korkakların omuzlayacağı bir hareket değildir. Muhasebemizi yapar nerede kalmıştık der ve yolumuza revan oluruz."

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar