BIST11.064,85%0,37
USD33.0344%36.0114
EURO36,0361%42.8351
ALTIN2.561,47%0.47
Siyaset

Erdoğan Arnavutköy'de konuştu: İstanbul 5 yıl daha kaybetmemeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un son 5 yılda bir fetret devri yaşadığını söyledi. “Meydanlarda söz veren ama tutmadığı sözler hatırlatılınca ‘unuttum’ diyen bir zihniyetle karşı karşıyayız.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fatih’in emaneti bu aziz şehrin 5 yılını heba edenlere bir kez daha aynı fırsatı vermemek gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Abone OlGoogle News
30 Mart 2024 15:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi’nde dün “Gençlik Aşkıyla Yeniden İstanbul” programına katıldı. Erdoğan burada gençlere yönelik bir konuşma yaptı, daha sonra soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programda yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:

"Biz, birileri gibi gençlerimizle sadece seçimden seçime, sadece sandık ufukta görününce bir araya gelmiyoruz. Bizim üye sayımız 11 milyon 500 bin üye. Şu anda Türkiye’de üye sayısı itibariyle bizimle aşık atacak bir parti yok. Hepsini topla, bir çuvala koy, bizimle aşık atamazlar. Parti yönetiminin tüm yönetiminden, parlamentoya her konumda gençlik kollarından yetişme arkadaşlarımızla çalışıyoruz.

Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu gençlerimize armağan ettik. Kendimizi artık sizin vaktinizin misafiri olarak gördüğümüzü her fırsatta altını çizerek tekrarlıyoruz. Ülkemizin ve milletimizin geleceğini gönül huzuruyla sizlere emanet edeceğimiz günler çok uzak değildir.

"14-28 MAYIS SEÇİMLERİNDE FELAKETİN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ"

Türkiye 14-28 Mayıs seçimlerinde büyük bir felaketin eşiğinden döndü. Aksi yöndeki tüm yönlendirme gayretlerine rağmen, bu seçimlerde ilk defa oy kullanan 5 milyon gencimizin yarısından fazlası bizi tercih etti.

Önümüzde yeni bir sınama var. İnşallah 31 Mart seçimlerinde yine gençlerimizin desteği ve katkısıyla sandıktan milli iradenin en güçlü şekilde çıkmasını sağlayacağız. Cumhur İttifakı’na bu noktada her türlü desteği vermeye var mıyız? Sandıkları patlatıyor muyuz? Büyükşehiriyle, ilçeleriyle, belediye meclisleriyle sandıkların tamamında Cumhur İttifakı açık ara birinciliği göğüsleyecek. Ne diyoruz? Üçlü olsun, güçlü olsun.

14-28 Mayıs’taki sinsi oyunun bir benzerini İstanbul’da tekrar kurdular. Balya balya dolarlar, avrolar… Bu görüntülerin ortada dolaştığı, hatta Kandil’e kadar bunların gönderildiği bir dönemi yaşıyoruz. Rastgele konuşmuyorum. Kandil’e gidiyor ve gereği yapılıyor. Kimsenin itiraf edemediği gizli pazarlıkların döndüğü bir seçim süreci yaşıyoruz.

İstanbul’un son 5 senedir bir fetret devri yaşadığını hepimiz biliyoruz. Her alanda İstanbul geriye gitti. Meydanlarda söz veren ama tutmadığı sözler hatırlatılınca ‘unuttum’ diyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Fatih’in emaneti bu aziz şehrin 5 yılını heba edenlere bir kez daha aynı fırsatı vermemek gerekiyor. Biliyorsunuz; İstanbul’da büyükşehire genç sayılabilecek bir kardeşimizi Murat Kurum’u aday yaparak sizlere olan güvenimizi gösterdik."

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra gençlerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan'a yöneltilen sorular ve yanıtları şöyle:

- İstanbul’a geldiğinizde özellikle gitmek istediğiniz bir yer var mı?

İstanbul’da eserlerimizle dinleniyoruz. Burada, İstanbul Kongre Merkezi’nde sık sık programlarımız oluyor. Bir de Atatürk Kültür Merkezi var. Atatürk Kültür Merkezi için maalesef bu malum camia, dediler ki; burasını yapamayacaklar. Ve biz Atatürk Kültür Merkezi’ni geçmişinden çok daha güzelini yaptık mı? Yaptık. Orada bütün eserler sergileniyor. Onları tabii izlemek için oradaki programlara katılıyoruz.

Murat Kurum kardeşimizin bakanlığı döneminde yapmış olduğu eserler var. Ne onlar? Millet bahçeleri… Ama Ekrem efendi o millet bahçelerini bilmez. Atatürk Havalimanı’nın içersinde millet bahçesine başlandı onu mahkemeye götürdü ve oranın yapım sürecini durdurdu.

Bizim bıraktığımız İstanbul aynen durmuyor. Çünkü bu zat İstanbul’a bir şey katmadı ki. Verdiği bir şey yok. Biz CHP’yi çöp, çukur, çamur olarak tanımladık. Şu anda yine aynı. Şöyle bir asfalt dök ya… Her taraf çukur. Ama inşallah pazar günü devran değişecek. İstanbullu bir 5 yıl daha bu adama İstanbul’u vermez.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar