BIST9.768,49%-0,47
USD32.408%0.15
EURO34,5643%0.32
ALTIN2.447,79%0.37
Siyaset

Murat Kurum: İstanbul son 5 yılda liyakatsizliğe kurban edildi

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Sultanbeyli'de önemli açıklamalarda bulundu. CHP'li İBB'nin İstanbul'da israfı bitirdik deyip en büyük israfı yaptığını belirten Kurum, "İstanbul son 5 yılda liyakatsizliğe kurban edildi. Vaatlerini unuttular milleti kandırdılar." dedi.

Abone OlGoogle News
29 Mart 2024 16:00

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, "Nerede bir menfaat görseler hemen oraya gidip çadır kuruyorlar. İstanbul'u bir rant olarak görüyorlar." dedi.

Murat Kurum, partisinin Sultanbeyli Kent Meydanı'nda düzenlediği, Başkan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı mitingde yaptığı konuşmada, kente dair plan ve projelerini anlattı.

İstanbul ve Sultanbeyli'yi asla kendi kaderine bırakmayacaklarını dile getiren Kurum, bu sözün, mevcut İBB yönetiminin tutmadığı sözlere benzemediğini belirtti.

Murat Kurum, son 5 yılda İstanbul'un liyakatsizliğin kurbanı olduğunu, kente tek bir çivi çakılmadığını, ulaşım sorununun çileye dönüştürüldüğünü, İstanbul'un kaynaklarının başka amaçlar için kullanıldığını ifade eti.

Sultanbeyli'nin mahallelerinde otobüs ve ulaşım sorunu olduğunu kaydeden Kurum, İBB kaynaklarının bu sorun için kullanılması gerektiğini söyledi.

Kurum, İstanbulluların ötekileştirildiğine ve aldatıldığına dikkati çekerek, "Nerede bir menfaat görseler hemen oraya gidip çadır kuruyorlar. İstanbul'u bir rant olarak görüyorlar." diye konuştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun mal beyanıyla ilgili eleştirilerde bulunan Kurum, şöyle devam etti: "Devlete, millete mal beyanlarını açıkladılar. Sonra bir baktık ki 1,5 milyar liralık yeni mallar ortaya çıktı. İstanbullulardan mal beyanını niye saklarsın, niye doğruyu söylemezsin? Bunlar hep böyle işte. Biz afet bölgelerindeki kardeşlerimizin yaralarını sararken, onların dertleriyle dertlenirken, bunlar kendi konforları için Boğaz'a nazır villa yapma derdine düşmüşler."

Kurum, İstanbullulara da seslenerek, "31 Mart'ta gelin, sağlam İstanbul'dan yana olun. Her bir oy tohumdur. Hizmet verilirse, emek verilirse yeşerir, büyür, fidan olur, orman olur." dedi.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar