BIST9.795,65%-0,19
USD32.4088%0.16
EURO34,5712%0.34
ALTIN2.447,33%0.36
Siyaset

Erdoğan: Kaynağı belirsiz para desteleri dışında icraatları yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP il binasında çekildiği öne sürülen para kulelerine ilişkin 'Deste deste paraları, çantalarla, valizlerle taşıyor 5-6 kişi dolar saymaya euro saymaya yetiştiremiyorlar. Hatta para saymak için etrafta kim varsa toplayıp onlardan yardım istiyorlar. Akıllı telefonla 30 saniyede yapabilecekleri basit bir işlem için neden bu kadar zahmete girdiklerini bir türlü açıklayamadılar. Eline mikrofon alan farklı bir senaryo yazıyor, yeni bir hikaye uyduruyor.' dedi.

Abone OlGoogle News
21 Mart 2024 17:54

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kilis mitinginde vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Ağaçta dalın güze, ovada yolun güzel, kurban olurum Kilis, senin her halin güzel. Tarihiyle, tabiatıyla insanıyla her hali güzel olan Kilisli kardeşlerimle kucaklaşmanın bahtiyarlığı içindeyim. Kilis son seçimlerdeki dik ve dirayetli duruşuyla bu yeri perçinlemiştir. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda yüzde 70 gibi çok yüksek bir oy oranıyla şahsıma teveccüh gösterdiniz.

Kilis'in bizden beklentilerinin farkındayız. İnşallah bu umutları boşa çıkarmayacağız. Sizlere layık olmak için daha fazla çalışacağız, ter dökeceğiz. Kilis'in hakkını vermek için eser ve hizmet için çabalayacağız.

Şu anda meydanda 28 bin kişi var. Allah nazardan saklasın. Sevgili kardeşlerim, bundan bir sene önce millet olarak asrın felaketini yaşadık, 53 binden fazla canımızı toprağa verdik. Kilis'te de 33 kardeşimiz hayatını kaybetti.

Kilis'in de aralarında bulunduğu deprem bölgesi illerini hiç ihmal etmedik, etmeyeceğiz. Kabine toplantılarımızın değişmez gündemi deprem bölgesindeki ihya ve inşa çalışmaları.

Deprem turistleri ise enkazlarda poz verip, çekip gittiler. Muhalefetin depremzedelere yaptıklarını değil 1 sene, üzerinden 10 yıllar geçse de unutmayacağız. Deprem ülkemizin en acil, en önemli meselesiyken bazı çevreler hala ders almış değil, gündemleri deprem değil. Reklama ayırdıkları bütçe daha fazla.

"76 BİNDEN FAZLA KONUTU TESLİM ETTİK"

Şimdiye kadar 76 binden fazla konut ve köy evini hak sahiplerine teslim ettik. Her ay 15-20 bin civarında konut ve köy evi teslim edeceğiz. Konutları yapmaya ve teslim etmeye devam edeceğiz. Kilis'te şimdiye kadar 1494 konutun kurasını çektik.

Kilisli depremzedelerimize kira yardımı olarak 72 milyon lira ödeme yaptık. Devlet ve millet olarak Kilis'in yanında olduğumuzu her anlamda gösterdik.

Bundan sonra Kilis'i yalnız ve sahipsiz bırakmacayız. Kilis Millî Mücadele'nin kahraman şehirlerinden biridir.

Biz iş yapmanın peşindeyiz, muhalefetin neler yaptığını zaten biliyorsunuz. Biz tuğla üstüne tuğla koyman için çalışıyoruz. Onlar ise kaynağı karanlık para destelerini saymaktan başka icraatları yok. Hayırdır bu parayı ne yapacaksınız? Neymiş CHP'ye bina satın alacaklarmış. Kim? İstanbul'un Büyükşehir Belediye Başkanı.

CHP İL BİNASINDAKİ PARA DESTELERİ

Biz iş yapmanın, taş üstüne taş koymanın derdindeyiz. Muhalefetin ise ne peşinde olduğunu siz zaten biliyorsunuz. Biz tuğla üstüne tuğla koymak için çalışıyoruz. Onların ise kaynağı karanlık para destelerini saymaktan başka icraatları yok. Hayırdır bu parayı ne yapacaksınız? Neymiş CHP'ye bina satın alacaklarmış. Kim? İstanbul'un Büyükşehir Belediye Başkanı. Deste deste paraları valizlerle taşıyor, saatlerce sayıyorlar. Paranın nereden geldiği ve nereye gittiği belli değil. Aslında kendisi hesap uzmanı olan Bay Kemal, bunları çok rahat izah edebilir. Ama nedense sesi çıkmıyor. Milletin zihnini kurcalayan sorulara tatmin edici bir yanıt yok.

Dışı farklı, içi farklı bir muhalefet anlayışı ile karşı karşıyayız. Kandil'in güdümünde siyaset yapanlara kurdukları gizli ittifakın mahiyetini kimse bilmiyor.

"HİÇBİR İŞİMİZİ GİZLİ SAKLI YAPMADIK"

Kardeşlerim, 30 yıldır huzurunuzdayım. Hiçbir işimizi milletten gizli saklı yapmadık. İttifakları da böyle yaptık. Seçime hangi illerde ittifakla girdiğimiz belli. Kilis'te de kendi adaylarımızla yarışıyoruz. İnşallah sizlerin de desteğiyle hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. Sizi yalnız bırakmayacağız. Tabii önce sizin güçlü desteğine ihtiyacımız var.

Serhat şehrimiz Kilis, 31 Mart'ta Türkiye Yüzyılı şehitleri için hazır mıyız? Gerçek belediyeciliği tercih ediyor muyuz?

Biliyorsunuz önümüz bayram, Ramazan Bayramı öncesi vereceğiniz oyla 31 Mart'ı milli irade bayramına çevirelim istiyorum.

Biz, meydanlarda verdiği sözleri, göreve gelince unutanlardan olmadık.

Kilis'e son 21 yılda güncel rakamlarla 26 milyar lira yatırım yaptık.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar