BIST9.795,65%-0,19
USD32.4088%0.16
EURO34,5712%0.34
ALTIN2.447,33%0.36
Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ankara "yavaşlıktan" kurtulmalı

Mamak'ta konuşan ve Ankara'nın yavaşlıktan kurtulması gerektiğini söyleyen Erdoğan, "31 Mart'ta Mamaklı kardeşlerimizle el ele verip, eser ve hizmet siyasetini zirveye çıkaracağız" dedi.

Abone OlGoogle News
19 Mart 2024 17:06

31 Mart'ta yapılacak seçimlere yalnızca 12 gün kaldı. Seçimlere haftalar kala partiler tempoyu artırdı.

Aylardır vatandaşlarla iç içe olan AK Parti ise seçim kampanyasını sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sahada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saha çalışmalarına bizzat katılarak vatandaşlarla buluşuyor.

Mitinglerini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugünkü durağı, Ankara'nın Mamak ilçesi oldu.

Önemli mesajlar verdi

Burada vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında önemli mesajlar verdi.

"Ankara yavaşlıktan kurtulmalı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada, Başkent'in hizmet ve esersiz geçen son 5 yılına vurgu yaparak "Ankara yavaşlıktan kurtulmalı." ifadelerini kullandı.

"Her vatandaşımız bizim başımızın tacıdır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hangi kökene, fikre, siyasi görüşe mensup olursa olsun her vatandaşımız bizim başımızın tacıdır. Bizim siyaset geleneğimizde beklentiler karşılanmayınca suçu millete atmak yoktur." dedi.

"Biz eksik varsa kendimizde arar, hata varsa yine kendimize bakarız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şu şekilde:

"Biz Mamak'tan aslında daha yüksek oy bekliyorduk. Demek ki mesajlarımızı Mamak halkına ulaştırma konusunda eksiklerimiz oldu. Hangi kökene, meşrebe, fikre, siyasi görüşe sahip olursa olsun her vatandaşımız bizim başımızın tacıdır. Bizim siyaset geleneğimizde beklentiler karşılanmayınca muhalefetin yaptığı gibi suçu, hatayı, kusuru millete atmak yoktur. Biz eksik varsa kendimizde arar, hata varsa yine kendimize bakarız. Muhalefet cenahı ise bırakın kazandıkları bir seçimi, yenildikleri seçim sonrası bile kendilerini sorgulamaz, hesaba çekmezler. Her zaman bir günah keçisi bulup yollarına devam ederler.

"Belediye yatırımları konusunda ilçemiz Ankara'da bir başarı hikayesidir"

Sandık sonucunu daha fazla insana ulaşmamız gerektiği şeklinde okuyoruz. Ankara bizim, hepimizin. 31 Mart'ta Mamaklı kardeşlerimizle el ele verip, eser ve hizmet siyasetini zirveye çıkaracağız. Mamak denilince akla gece kondular gelirdi, çarpık yapılaşma gelirdi, yokluk ve yoksulluk gelirdi. Biz hem belediye hizmetleri hem de hükümet yatırımlarıyla ilçemize yakışmayan bu tabloya son verdik. Modern binalarıyla, yeşil alanlarıyla, spor tesisleriyle, kültür merkezleriyle, ilçemiz göz dolduruyor. Özellikle belediye yatırımlarında ilçemiz Ankara'da bir başarı hikayesi olarak kendinden söz ettiriyor.

"İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum"

Bakanlıklarımız tarafından ilçemize kazandırılan sağlıkta 256 yataklı Mamak Devlet Hastanesi, Başak Halk Sağlığı Merkezi, TOKİ tarafında inşa edilen bin konutu, İlçe emniyet müdürlüğümüz ile Tuzluçayır ve Kartaltepe polis merkezlerini, Zirvekent Jandarma merkezini bugün resmen sizlerin hizmetine sunmuş oluyoruz. Bütün bu hizmet ve projelerin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

"Ben Mamak'ın tavrının gerçek belediyecilikten yana olacağına yürekten inanıyorum"

Bu seçimlerde Mamak'ta bayrak değişimine gittik. Belediye başkanı olarak 5 yıldır görev yapan Murat Köse kardeşimizin yerine Asım Balcı kardeşimizi aday gösterdik. Asım Balcı kardeşimin sizlerin de takdiri ile Mamak'ta hizmet bayrağını çok daha yukarılara taşıyacağına inanıyorum. Cumhurbaşkanı olarak Asım kardeşimin yanında olacağım, Turgut kardeşimin yanında olacağım. Onlarla beraber bu yolculuğa devam edeceğim. Belediyemizin ve kamu kurumlarının kapısını hiç kimseye kapatmadık. Şu partiye oy verenler belediyenin kapısından giremez diyen ırkçı faşist zihniyetten asla olmadık.

"CHP yönetimi ırkçılık, ayrımcılık ve bölücülükte kendi geçmişiyle yarışıyor"

Hangi inanca, kökene, meşrebe sahip olursa olsun 85 milyonu kimsenin bölemeyeceğin içimizdeki fitne tüccarlarına açık ve net gösterdik. Şunu çok iyi bilmenizi isterim her kim mezhep üzerinden siyaset yapıyorsa bu milletin iyiliğini istemiyor demektir. Siyasi partiler olarak elbette yarışacağız, eleştirilerimizi getireceğiz, ülkemizin ve milletimizin menfaati adına doğru bulmadığımız hususları açık yüreklilikle ifade edeceğiz. Ama bunları yaparken bizi birbirimize düşürerek aramıza nifak sokmaya çalışanlara karşı daima uyanık olacağız.

"Sizlerden kardeşliğinize, birlik ve beraberliğinize çok sıkı sarılmanızı istiyorum"

Sizlerden AK Parti'nin ve Cumhur İttifakı'nın kardeşlik siyasetine sahip çıkmanızı istiyorum. Son 5 yılda Ankara'nın nasıl bir hizmetsizlik ve esersizlik girdabına düştüğünü sizler çok iyi biliyorsunuz. Ankara'da metro adına yapılan ne varsa hepsi bizim yaptıklarımız. Belediye olarak bunların yaptığı yok. Asfalt dökmemekle yol köprü yapmamakla taş üstüne taş koymamakla övünen beceriksiz bir yönetim var. Seçim meydanlarında bol keseden vaat dağıttılar ama göreve gelince verdikleri sözlerin hiç birini yerine getirmediler. Ankara bu kadar ihmale bu kadar yatırımsızlığa tahammül edemez. Ankara'nın yavaşlıktan kurtulması bir an önce hızlanması gerek. 31 Mart seçimleri büyük bir fırsattır. Gelin bu fırsatı heba etmeyelim."

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar