BIST9.645,02%-0,50
USD32.623%0.31
EURO34,7966%0.45
ALTIN2.414,77%-0.74
Siyaset

Hamza Dağ'dan İzmir'e yol sözü

Hal esnafıyla sahur yapan Dağ, "Her gittiğim yerde aldığımız şikayet, yolların bozuk olması" dedi. Dağ, bir sene içerisinde yolları çok güzel hale getireceklerini söyledi.

Abone OlGoogle News
14 Mart 2024 10:45

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, İzmir'deki yol sorununu çözeceklerini söyledi.

Dağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali esnafını ziyaret etti. Burada esnafla sohbet ettikten sonra onların taleplerini dinledi ve sahur yaptı.

Esnafın derdiyle her zaman dertlendiklerini belirten Dağ, esnafın en çok yol ile ilgili talebinin olduğunu söyledi.

"Esnafımızın her zaman yanında olacağız"

Sebze ve Meyve Hali'ne otobandan bir çıkış yapmayı planladıklarını belirten Dağ, şöyle konuştu:

Diğer taraftan genel ekonomik noktada hükümetimiz zaten çalışmayı yapıyor.

Bir taraftan biz de burada gecenin bu saatinde hem üreticiyi destekleme adına bu çalışmayı yapan hem de tüketiciye taze sebze meyve ulaştırmaya çalışan esnafımızın her zaman yanında olacağız.

"5 yılın sonunda yolla alakalı şikayet kesinlikle görmeyeceğiz"

Dağ, yeni çevre yolunu, körfez geçişini İzmir'e kazandıracaklarını ve 16 battıçıktı çalışmasını gerçekleştireceklerini belirterek sözlerini şöyle tamamladı:

Her gittiğim yerde aldığımız şikayet, yolların bozuk olması. 'Arabaların alt takımlarını yapmaktan yorulduk' noktası. Burada hal esnafımızın da bir meselesi. Pazara gidip gelirken de bunu söylüyorlar.

En kötülerden başlayarak, bir sene içerisinde yolları çok güzel bir hale getirip 5 yılın sonunda şehrin hiçbir yerinde yolla alakalı bir şikayet kesinlikle görmeyeceğiz.

Sanayi alanlarına gittiğimizde buralarda ve ara sokaklarda temizlikle ilgili sorunlarımız olduğunu görüyoruz. Bu konuda uzun bir süre değil birkaç ay içerisinde İzmir'in her sokağının tertemiz olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Buca Belediye Başkan adayı Adnan Öztekin de ilçede altyapı eksikliği olduğunu 31 Mart'tan sonra bunu gidereceklerini kaydetti.

"Elimizden geleni yapacağız"

Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı ise hal esnafının çalışma koşulları ve yıpranma paylarının fazla olduğunu belirterek şöyle dedi:

Bizler evlerimizde, sıcak yataklarımızda yatarken onlar bize, taze meyve ve sebzeyi ulaştırmak için gecenin bu saatinde dağıtımı yapıyorlar.

Biz de yerel yöneticiler olarak en iyi şekilde hizmet etmek için elimizden geleni yapacağız.

İzmir Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Orhan Doğan da ziyaretlerinden dolayı Hamza Dağ ve ilçe belediye başkan adaylarına teşekkür ederek, otoban müjdesi için sevindiklerini, bu sorunun halledileceğine inandıklarını söyledi.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar