BIST9.374,20%0,29
USD30.9166%0.34
EURO33,5044%0.40
ALTIN2.032,57%0.77
Siyaset

Bahçeli: AYM, milli güvenlik sorunudur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, öldürülen terörist lehine AYM mahkemesinin açıkladığı hak ihlali kararına sert tepki gösterdi. AYM'nin milli güvenlik sorunu olduğunu söyleyen Bahçeli, "Verdiği skandal hak ihlali kararlarıyla iç huzur ortamını sarsan AYM tekrar ifade ediyorum ki ya kapatılmalı ya da yeni baştan yapılandırılmalıdır." dedi.

Abone OlGoogle News
09 Şubat 2024 14:30

Alparslan Türkeş liderliğinde 1969'da Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'nin isminin değiştirilmesiyle kurulan Türk siyasi hayatının önemli unsurlarından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 55 yaşına girdi.

Ankara ATO Kongre Merkezi'nde yapılan etkinlikte Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Devlet Bahçeli, açıklamalarda bulundu.

"Türlük gurur ve şuuruyla İslam ahlak ve faziletiyle vatan ve millet sevgimizden asla ödün vermedik. Tuzaklar kuruldu yolumuza ama çizgimizden aşmadık. Kimi zaman pusu kurdular karanlık köşe başlarında çok şükür baş eğmedik diz çökmedik. 9 Şubat 1969 Adana'sından bu kez de başkent Ankara'da buluştuk. Gazi Mustafa Kemal'den Alparslan Türkeş'e kadar bizi biz yapan şahsiyetlere Cenabı Allah'tan rahmet diliyorum. Kahraman şehitlerimizi de hürmetle rahmetle anıyorum.

"Türkiye küresel güç mertebesine hızla çıkacaktır"

MHP 55 yıldır milli ve manevi değerleri esas alarak siyasi ve sosyal hayatın temsilcisi olmuştur. Yaşa ve yaşat anlayışı milliyetçiliğimizin manevi temelidir. Tam bağımsız ve lider ülke Türkiye'nin tarih sahnesinde yerini alması için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Süper güç Türkiye inşasını uzun vadeli stratejik hedef olarak görüyoruz. Cumhuriyetin yeni yüz yılına tüm inancımızla çalışıyoruz. Cumhurbaşkanlığı sistemi ile Türkiye'nin küresel güç mertebesine hızla çıkacaktır. Yeni hükümet sistemi ile lider ülke Türkiye olacak.

"Türk birliğinin bu yüzyılda gerçekleşeceğini ön görüyoruz"

Gazze'de katledilen insanlar küresel toplumun aciz halini gözler önüne sermiştir. Hazırladığımız insanlığın huzur projesi ile huzurun hürriyet gibi bir insan hakkı olduğu belgelendi. Türk dünyası ekseninde yeşeren ümitlerin her alana yayılarak kutlu dilek gibi Türk birliğinin bu yüzyılda gerçekleşeceğini ön görüyoruz; devir artık Türk devridir. Türk devri adaletin, barışın, huzurun, istikrarın cazibe merkezidir. 

Geleceğin gücü Türkiye Cumhuriyeti'dir

Hedefimiz, Türkiye'nin oyuncu kurucu vasfı ile dünyanın barışına katkı vermesidir. Tükenmeyen enerji ile faaliyetlerimizi yoğunlaştıracağız. Güçlü MHP güçlü Türkiye demektir. Gelen Türk asrıdır, geleceğin gücü Türkiye Cumhuriyeti'dir.

"Partimizin yaşı 55 olsa da davamızın yaşı Türklüğün yaşı ile eşittir"

Yufka yürekliler ile çetin yolların aşılamayacağını biliyoruz. 55 yılda Türk milliyetçiliğini taçlandırdık. Çıkarlarının peşine düşenler, tarlası sırtında gezenler, fitnelik yapanlar, kurt ilinde çakal besleyenler dava adamlığı postuna oturamaz. Ülkücü olmak için serden geçti yürek lazım. Ülkücü kalmak için uyanık bir şuur lazım. 55 yıl içinde dalımızın kırıldığı dönemler oldu, zannettiler ki çöktük; çok şükür kökümüz ve dalımız sağlamdı. Partimizin yaşı 55 olsa da davamızın yaşı Türklüğün yaşı ile eşittir.

14. olağan büyük kurultayı 17 Mart'ta 

İhanetin husumetin dışında huzurlu bir liman arayanlar için tek çare MHP ve Cumhur İttifakı'dır. 17 Mart'ta yapacağımız 14. Olağan Büyük Kurultayımız aynı zamanda Türkiye Yüzyılı'nın yol haritasını da çizecektir.

''AYM ya kapatılmalı ya da yeni baştan yapılandırılmalı"

Çağlayan Adliyesi'nde saldıran 2 teröristin kimler tarafından savunulduğu deşifre olmuştur. Adliyenin önünde alnının çatsından vurularak indirilen terörist lehine AYM'nin 6 Şubat 2020 tarihinde açıkladığı hak ihlali kararıdır. AYM adalet ve hukuk ilkelerine savaş açmıştır. Hak ihlali kararı ile ödüllendirilen terörist 4 yıl sonra terör saldırısında imha edilmiştir. AYM haini haklı görmüş Türk polisi de hak öyle değil böyle olur mesajıyla gereğini yapmıştır. Hak ihlali kararlarıyla Türk milletinin tarihsel haklarına ölümcül darbeler vurduğunuzu ne zaman anlayacaksınız. Be hey vicdansızlar teröristin hakkı mı olur? Anayasanın 153. maddesinin bireysel hak ihlali kararlarını kapsamayacağına göre neyin dayatmasını yapıyorsunuz nereye hizmet ediyorsunuz? AYM artık milli güvenlik sorunudur böyle gidemez. Verdiği skandal hak ihlali kararlarıyla iç huzur  ortamını sarsan AYM tekrar ifade ediyorum ki ya kapatılmalı ya da yeni baştan yapılandırılmalıdır.

Türkiye'ye operasyon 

DEM'lenmiş CHP'nin AYM'yi mevzi yapmasını, dış bağlantılı operasyon olarak değerlendiriyoruz. Yeminli Türkiye düşmanları faaldir. Ülkemize operasyon çekilmektedir. 31 Mart'ta Türk milleti dış bağlantıların maşalarına hesap soracak. CHP'nin yeni adresi Kandil'dir. Özgür bey erkenden havlu atmış, nihayet çuvallamıştır. Cumhur ittifakı vatana sahip çıkacak, istiklale sahip çıkacaktır.

1 Nisan'da demlenen değil devleşmiş bir Türkiye'ye uyanacağız. Ayrılmadan ayrışmadan canla başla Türkiye için çalışacağız.

Önümüzdeki dönemde gündeme alınmasını temenni ettiğimiz 9 konu vardır, bunlar arasında ilki yeni anayasanın yazılması vardır. MHP hazırlığını tamamlamıştır.

Kirli senaryolara tedbir alınmalı. FETÖ benzeri yapıların üzerine gidilmelidir.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar