BIST9.062,36%-1,28
USD31.2235%0.04
EURO33,8834%0.12
ALTIN2.042,10%0.07
Siyaset

CHP'den bu sözlerle istifa etti: Diktatör bizim içimizdeymiş

Malatya'nın Hekimhan ilçesinde CHP'li Belediye Başkanı Turan Karadağ, yeniden aday gösterilmeyince Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve İl Başkanı Barış Yıldız'ı topa tutarak partisinden istifa etti. Karadağ, 'Diktatör bizim içimizdeymiş. Bu olaylara dur deme zamanı geldi.' dedi. Karadağ ile birlikte İlçe Başkanı, yönetimi ve meclis üyeleri de görevi bıraktı.

Abone OlGoogle News
30 Ocak 2024 16:14

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilçe belediye başkan adaylarını açıklarken bazı değişimler parti içi krize neden oldu. Malatya'nın Hekimhan ilçesinde de 2019'da Belediye Başkanlığı'na seçilen CHP'li Turan Karadağ, yeniden aday gösterilmemesi sonrası geçtiği kameralar karşısında CHP'li Veli Ağbaba ve İl Başkanı Barış Yıldız'ı hedef göstererek istifa etti.

Hekimhan'da çok sayıda partili ile birlikte düzenlediği basın toplantısında konuşan Turan Karadağ, büyük kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediği için yeniden aday gösterilmediğini öne sürdü. Bu süreçte eski genel başkan yardımcılarından CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'yı eleştiren Karadağ, "Biz Genel Başkanımıza sahip çıktık. İyi ki de çıkmışız. Pişman da değilim" dedi.

"DİKTATÖR BİZİM İÇİMİZDEYMİŞ"

CHP Malatya İl yönetimi ve Milletvekili Veli Ağbaba'nın Hekimhan ilçe teşkilatı ile muhtarlara oyun oynandığını iddia eden Karadağ, partide Ağbaba'nın bir diktatör olduğunu öne sürdü.

Ağbaba'ya tepkisini dile getiren Karadağ, "Hekimhan halkına yazık ettiler. Hekimhan halkının bu birliğini ve beraberliğini bozduğu için yazık ettiler. Veli Ağbaba, bırak Hekimhan'ı Türkiye'nin CHP'si ile oynuyor. Ben yaptım oldu diyor. Burada ilçe teşkilatı var. Muhtarlarımızı aradılar sordular ama oyun oynuyorlarmış. İlçe örgütünü tanıyorsun, muhtarları tanımıyorsun, STK'ları tanııyorsun, buradakileri tanımıyorsun. Diktatör bizim içimizdeymiş. Bu olaylara dur deme zamanı geldi. Veli Ağbaba diyor ki ben atayanım, onlar da koyun gibidir. Ne dersem boyunu uzatır. Bayrağını taşıdığım 6 oktan, bugün sadece Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ediyorum. Ben, Barış Yıldız ve Veli Ağbaba'nın CHP'sinden istifa ediyorum" diye konuştu.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar