BIST10.471,32%0,76
USD32.7558%34.9592
EURO35,0445%41.4565
ALTIN2.456,53%2.74
Siyaset

Murat Kurum: İstanbul'daki trafik çilesini bitireceğiz!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, yapılacak çalışmalara değinerek, "İstanbul'da yaşamayı eziyet olmaktan çıkaracağız. Çok önemli müjdelerimiz olacak." ifadelerini kullandı.

Abone OlGoogle News
08 Ocak 2024 11:38

Cumhur İttifakı’nın İBB Başkan adayı Murat Kurum, seçim çalışmalarına Eyüpsultan'dan başladı.

Eyüp Sultan Camii’nde sabah namazını kılan Murat Kurum ardından ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Fatih Sultan Mehmet Türbesi’ni ziyaret eden Kurum, ardından açıklamalarda bulundu.

"İstanbul'da yaşamayı eziyet olmaktan çıkaracağız"

İstanbul'un önemli sorunlarına değinerek çalışmalara ilişkin bilgi veren Murat Kurum, ilk hedeflerini açıkladı.

Kurum, şu ifadeleri kullandı: "İstanbul'daki trafik çilesini bitirebilmek için alternatif çalışmalar yapılmalı. Ulaştırma Bakanımız ile bunu değerlendirdik. Trafik noktasında da önümüzdeki süreçte müjdelerimiz olacak. Bir şantiyeye başlıyorsak hemen hızlı bir şekilde tamamlayacağız. İstanbul'da yaşamayı eziyet olmaktan çıkaracağız. Hem trafik anlamında hem de deprem riski anlamında çalışmalar yapacağız. İki önemli başlığımız olacak. Biri ulaşım biri de kentsel dönüşüm olacak"

"Her seçim kampanyamıza Eyüp Sultan'dan başlarız"

Murat Kurum'un açıklamalarının devamı şu şekilde: "Yıllardır burada uygulanan geleneklerimiz var. Biz her seçim kampanyamıza Eyüp Sultan'dan başlarız ardından da Sultan Fatih'e, ardından da 39 ilçede tüm arkadaşlarımız bir seferberlik anlayışıyla büyük bir motivasyonla çalışmaya başlarlar. İstanbulumuzun iki tane Fatih'i var. Gönüller fatihi Eyüp Sultan Hazretleri, diğeri de İstanbul'un fatihi Fatih Sultan Mehmet Han.

Bir önemli ziyaretimiz de bu güzel şehre hizmet etmiş, herkesin duasını almış rahmetli Kadir ağabeyimizi ziyaret ettik. Dualarımızı okuduk, buradan bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum yakınlarına.

"Tüm vatandaşlarımızla birlikte İstanbulumuzu yöneteceğiz"

Sultan Fatih bu kutlu şehri fethederken sürekli yenilemek, 21 yaşında bu şehrin her sokağında her mahallesinde medeniyetin bize bıraktığı izleri biz de Sultan Fatih’ten aldığımız ilhamla geleceğe taşıyacağız. Bize iki önemli şeyi emanet etti. Yeniden başlamanın ve yeniden ihya etmenin azmini emanet etmiştir. Sultan Fatih'in emanetine hep birlikte sahip çıkacağız. Daima yeniliğin arkasından koşacağız ve İstanbul'da her rengimizi kucaklayacağız. Kimseyi ötekileştirmeden... Tüm vatandaşlarımızla birlikte İstanbulumuzu yöneteceğiz. 16 milyon İstanbullu kardeşimizle birlikte bu aziz şehri ihya etmek için gayret göstereceğiz.

"İstanbul'un deprem riskini bertaraf edeceğiz"

Deprem riski için tüm İstanbul'da 39 ilçede çalışmalar yapacağız, daha önce nerede bir deprem olsa nerede bir sel olsa yangın olsa biz tüm ekiplerimizle oradaydık. Bunu şu an burada tüm İstanbul'da uygulayacak çalışmaları da yapacağız ve İstanbul'un deprem riskini bertaraf edeceğiz. İstiyoruz ki İstanbul'da tek bir riskli yapı kalmaya kadar çalışmaktır. Geçmişle geleceği birleştirmek istiyoruz. Tarihe vefa, geçmişe saygı anlayışıyla hizmetler yaptık. Tecrübelerimizle, birikimlerimizde tarihi yarımadamızı yeniden ihya edeceğiz.

"Burada yaşamaktan mutlu olacaklar"

Yine bu manada bugün Sultan Mehmet Han'a kendisine layık bir başkan olacağımızın sözünü verdik. Daima Fatih'in yolunda, izinde olmaya devam edeceğiz. İstanbullu kardeşlerimiz İstanbul ile gurur duyacak. Burada yaşamaktan mutlu olacaklar. Trafik karmaşasının giderildiği bir İstanbul'u İstanbullu hemşehrilerimize ne kısa zamanda kazandıracağız. Kalan 82 günde milletimizle birlikte olacağız. bundan önce nasıl çalışıyorsak aynı inançla çalışmaya devam edeceğiz. Allah bizi 7'den 70'e hiçbir İstanbullu hemşehrimize mahcup etmesin."

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar