BIST9.312,12%-0,35
USD31.0185%0.03
EURO33,6615%0.23
ALTIN2.022,60%0.22
Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbulumuz muradına kavuşacak

26 kentin belediye başkan adaylarının açıklandığı programda konuşmasının başında İstanbul için "Güzel İstanbulumuzu Muradına kavuşturacak" sözleriyle mesaj veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, programın sonunda İBB Adayı açıklanan Murat Kurum ile salonu selamladı.

Abone OlGoogle News
07 Ocak 2024 16:23

Yerel seçimlere doğru İstanbulluların beklediği gün geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtım programına katıldı. Burada 26 il adayını açıkladı.

Öncesinde önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul için vurgu yaptı.

"İstanbulumuzu Muradına kavuşturacak"

Erdoğan şu ifadeleri kullandı: "81 vilayetimizin her biri gibi bilhassa Fatih'in emaneti olan güzel İstanbulumuzu Muradına kavuşturacak, büyükşehir belediyesini yeniden ve sadece İstanbul halkına hizmet eder hale getireceğiz.

"Yarı zamanlı belediye başkanlığı yapılmaz"

"İstanbul'u son 5 yıllık fetret devrinden mutlaka çıkartacağız. Yarı zamanlı belediye başkanlığı yapılmaz. İstanbul asla ihmale gelmeyen bir şehirdir. Önce bu şehre aşık olacaksınız. Bugünden itibaren hepimizin görevi ismi açıklanan arkadaşımız için koşturmaktır.''

Bu sözler salonda coşkuyla alkışlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, dün akşam saatlerinde Murat Kurum'a adaylığını tebliğ etiği haberleri kamuoyun yansımıştı.

Beklenen isim olan Murat Kurum anons edildi

Erdoğan, konuşmasını tamamladıktan sonra 25 il ve İstanbul'un adaylarını duyurdu. Tek tek sahneye gelen adaylar Cumhurbaşkanı ile fotoğraf çektirdi.

İstanbul adayını açıklamayı sona bırakan Erdoğan, salonda heyecan doruğa çıkınca beklenen ismi duyurdu.

Murat Kurum'un ismi anons edilince salonda büyük bir coşku yaşandı. Tebrikleri kabul ederken koşaradım sahneye çıkan Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da tebriğini kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İBB Adayı Murat Kurum salonu birlikte selamladı.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar