BIST7.913,76%-0,82
USD28.9699%0.17
EURO31,1540%-0.26
ALTIN1.867,19%-1.04
Siyaset

Tekrar aday olacağını açıklayan Tunç Soyer: İzmirli hizmete oy vermez!

2024 yerel seçimlerinde yeniden aday olacağını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmirlilerin sadece hizmet performansına değil laikliğe ve özgürlüğe oy verdiklerini söyledi.

Abone OlGoogle News
20 Kasım 2023 13:59

Türkiye 2024 yerel seçimlerine hazırlanıyor. Gündemde ise 5 yıllık yetersiz performansları ile CHP'nin elinde bulunan büyükşehirler var. Bu şehirlerin başında ise İzmir geliyor.

İzmir uzun yıllardır CHP'nin kalesi konumunda ve kim aday gösterilirse seçilir kabulüyle seçime doğru gidiyor...

"İzmir İçin aday adayıyım"

Bu genel kabul Başkan Tunç Soyer ile derinden sarsıldı. Tarihin en kötü performanlarından birine imza atan Soyer, kurultay sürecinde Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vermesi dolayısıyla da aday gösterilmesi zor görünüyor.

Fakat Soyer, yaptığı açıklamalarla adaylığını dayatmaya devam ediyor. Katıldığı bir canlı yayında Soyer, aday adaylığını ilk kez dile getirdi.

"İzmirli sadece hizmet performansına oy vermez"

Soyer bunun yanında CHP'lileri bile kızdıracak açıklamalarda bulundu. İzmirlilerin hizmete değil laikliğe oy verdiğini söyleyen Tunç Soyer, şu ifadeleri kullandı: "Eminim ki İzmirliler görmedikleri yer altında olduğunu bildikleri yatırımlarının ne kadar kıymetli olduklarını biliyorlar.

İzmirliler sadece bir siyasi partiye, sadece hizmet performansına oy vermezler, aynı zamanda demokrasiye, laikliğe, özgürlüğe bağımsızlığa oy verirler.

Bu nedenle biz kendimizle yarışırız; ‘biz daha iyisini nasıl yaparız’ diye. Bu nedenle İzmir'in dünyadaki yerini büyütmeye gayret ederiz."

Soyer'in bu açıklaması X sosyal medya platformunda büyük tepki çekti. CHP seçmeninin gelecek seçimlerde ideolojik değil hizmet odaklı tercihte bulunacağı yorumları yapıldı.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar