BIST10.471,32%0,76
USD32.7501%35.0101
EURO35,0305%41.5049
ALTIN2.453,97%2.63
Siyaset

Kongre sonrası CHP'de ''tebrik'' krizi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul İl Kongresi'ni kazanan 'değişimci' Özgür Çelik'i tebrik etmediği, bunun üzerine Çelik'in Kılıçdaroğlu'nu telefonla aradığı ortaya çıktı.

Abone OlGoogle News
10 Ekim 2023 09:52

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile değişimciler arasında bu kez "tebrik krizi" patlak verdi. Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul İl Kongresi'ni kazanan "değişimci" Özgür Çelik'i tebrik etmediği, bunun üzerine Çelik'in Kılıçdaroğlu'nu telefonla aradığı ortaya çıktı.

Genel merkez tarafından desteklenen Cemal Canpolat'ı mağlup ederek partideki "değişim" hareketini yeniden heyecanlandıran Özgür Çelik, bir anda CHP'de en çok konuşulan isim haline geldi.

Dün gün boyu Kılıçdaroğlu'nun yeni il başkanını tebrik edip etmeyeceği merakla beklenirken, genel merkezden konuya ilişkin hiçbir açıklama yapılmadı.

Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabı üzerinden de Çelik'i kutlamaması sonrası partililer arasındaki dedikodular arttı.

Çelik ile Kılıçdaroğlu arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştiğini ancak arayan kişinin Çelik olduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, "İstanbul il başkanımız bugün (dün) genel başkanımızı aradı. Mazbatayı aldıktan sonra genel merkeze gelerek genel başkanımızı ziyaret edeceğini söyledi" demekle yetindi.

Sabah'ın haberine göre, Kılıçdaroğlu'nun bireysel olarak Çelik'i tebrik edip etmediğini cevaplamayan Akın, değişimci il başkanının gün boyu telefonla bile aranmadığını da ortaya çıkarmış oldu.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar