BIST2.554,08%0,43
USD16.9258%-2.46
EURO17,8420%-2.42
ALTIN992,10%-2.33
Medya

Sezon finali yapmıştı… Bomba gelişmeyi Mehmet Metiner duyurdu: Yalnız Kurt yayından kaldırıldı! Bakın sebebi ne

ATV’de ekranlara gelen Yalnız Kurt dizisinin, sezon finali yaptığı 20. bölümündeki bir sahnede yer alan Kürtlere ve Kürdistan bölgesine yönelik küçümseyici ve aşağılayıcı sözler nedeniyle yayından kaldırıldığı bildirildi. Bomba gelişmeye ilişkin AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner de konuyu köşesine taşıyarak Osman Sınav'a tepkisini dile getirdi.

Abone OlGoogle News
15 Haziran 2022 20:26

Cuma akşamlarının en çok izlenen yapımlarından Yalnız Kurt 20. bölümüyle sezon finali yaptı. Ancak Osman Sınav imzalı dizinin son bölümünde yer alan bir sahnede Kürtlere ve Kürdistan bölgesine yönelik küçümseyici ve aşağılayıcı sözler dizinin sonu oldu. İlk sezonuyla ATV izleyicisinin de beğenisini kazanan Yalnız Kurt yayından kaldırıldı.

3 Haziran’daki bölümün bir sahnesi tepki çekti

Yalnız Kurt dizisinin yayından kaldırılmasının nedeni de belli oldu. Osman Sınav'ın yapımcılığını üstlendiği ve başrollerinde Hasan Denizyaran, Damla Çolbay, Cihan Ünal ve Kürşat Alnıaçık gibi oyuncuların yer aldığı Yalnız Kurt dizisinin 3 Haziran akşamı yayınlanan bölümünde yer alan bir sahne tepki çekti.

 

Yalnız Kurt neden yayından kaldırıldı?

Osman Sınav'ın Yalnız Kurt dizisinde Kürdistan Bölgesel Yönetimini ve Kürtlere yönelik aşağılayıcı sözler dizisinin yayından kaldırılmasına neden oldu. AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner de konuyu köşesine taşıyarak Osman Sınav'a tepkisini dile getirdi.

Mehmet Metiner Yalnız Kurt dizisi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Yayından kaldırıldı. Biz gerekli tepkiyi gösterdik. Irkçı, faşist zihniyetle, kararlı bir şekilde mücadelemizi sürdürüyoruz. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetiminin gayrimeşru ilan edilmesini hiddetle ve şiddetle kınadık kınamaya da devam edeceğiz. Erbil Yönetimi bizim kardeş bildiğimiz bir yönetimdir. Hükümetimiz ile Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi arasında kardeşlik ilişkisi var. Biz Erbil’i kendimizden biliriz, canımızın bir parçası biliriz.

 

“Tepkilerimizi koyduk ve dizi sezon finali ile yayından kaldırıldı”

O dizide Kürtlerin tahkir edilmesi hepimizi derinden yaralamıştır. Bu sadece Irak Kürdistan Bölgesine yönelik bir operasyon değil aynı zamanda AK Partimizin, hükümetimizin siyasi misyonuna da yönelik yapılmış bir sabotajdır ve dizi üzerinden Türk-Kürt kardeşliği sabote edilmek istenmiştir. Biz Türk Kürt kardeşliğini savunan bir partiyiz. O yüzden şiddetle tepkilerimizi koyduk ve dizi sezon finali ile yayından kaldırıldı. Hükümetimiz de son derece rahatsız, partimiz de son derece rahatsız. Söz konusu kanal hükümetimizi destekleyen bir kanal. Ama burası demokratik bir ülke. Hükümetimiz dizilerde hangi sahnelerin oynayacağını ve bilmez ve bununla da ilgilenmez. Zannedersem bu paket olarak teslim edilen hiçbir yerine karışılmadan verilen bir dizi. Bir sonraki bölümünde çok daha iğrenç şeyler yayınlandı. Dolayısıyla ben televizyondaki arkadaşlarımızın iyi niyetinden kuşku duyuyorum. Biz bu düşmanca, ırkçı dili asla kabul etmiyoruz, kabul edemeyiz. Kendilerini uyardığımız halde buna rağmen yayınlamaları televizyon yönetiminin iyi niyetinden kuşkulanmamızı beraberinde getirdi. Ama bunun partimizle AK Parti hükümetimizle asla bir alakası yoktur.” ifadelerini kullandı.

Yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.600 karakter kaldı
×

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde akittv.com.tr’nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yazılanlardan akittv.com.tr sorumlu tutulamaz.

0 Yorumlar
  • Yeniden eskiye
  • Eskiden yeniye
  • Öne Çıkanlar